Půjde o tyto termíny - skupina C zápas č. 5 28.06., 18.15 hodin, USA - Severní Korea, skupina B zápas č. 12 01.07., 18.15 hodin, Nový Zéland – Anglie a skupina A zápas č. 18 05.07., 20.45, Kanada – Nigérie. Čtvrtfinálový zápas č. 28 10.07. se uskuteční od 17.30 hodin a bude hrát vítěz skupiny D a druhý celek ze skupiny C.

Mistrovství světa bude nejen vrcholná sportovní, ale i turistická událost. „Mistrovství světa mužů v roce 2006 ukázalo, jak taková událost dokáže na mnoho let pozitivně ovlivnit mezinárodní vnímání Německa. Mistrovství světa žen nám nyní dává příležitost dále posílit image Německa jako světu otevřené a k rodinám vstřícné turistické destinace s vynikající infrastrukturou. A tuto šanci chceme využít,“ říká předsedkyně představenstva DZT Petra Hedorfer.


Historické barokní slavnosti a trhy

Královská zahrada Japonského paláce je místem, kde se začátkem července můžete vrátit o pár stovek let zpět, do 18. století. V pátek (1. 7.) od 13.45 hodin při pódiovém programu v zahradě zahraje Katarína Saská na harfu, ve 14.00 hodin započne vlastní zahájení barokních slavností a do půlnoci bude probíhat historický řemeslnický trh.

V sobotu (2. 7.) mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou projde zahradou historický průvod s vojskem a šlechtou, od jedné do půlnoci bude pokračovat řemeslnický trh, od 14.00 – 17.00 hodin se uskuteční „kadeření v barokním stylu“ a večer nebude chybět ani spektakulární ohnivá show. V neděli (3. 7.) samozřejmě můžete navštívit od 10.00 – 19.00 hodin historický řemeslnický trh, od 11.00 hodin zhlédnout dvorní promenádování v kostýmech, do 16.00 hodin pak například irské tance 18. století (taneční skupina Celtic Roses), barokní tance apod.

Výstava o moci darů aneb „Potlatch“Spirituální a mocenský význam daru je námětem velmi zajímavé výstavy 50 rituálních masek v budově Lipsiusbau na Brühlově terase, která je k vidění ještě do 21. srpna. „Potlatch“ znamená v jazyce kmenů Kwakwaka´ wakw „něco ti dám“ a je přechodovým rituálem, jehož hlavním tématem jsou veřejné akty darování velmi hodnotných a významných objektů dokládajících bohatství hostitele a zvyšující jeho prestiž.

Prostřednictvím darovacích rituálů ožívají masky, které svým nositelům dávají schopnost vtělit se do mýtických zvířecích bytostí a za rituálních zpěvů tančit tanec těchto zvířat. Vystavené masky patří kanadskému centru U’mista Cultural Centre pečujícímu o zachování kultury a jazyka kmenů Kwakwaka´wakw First Nations. Výstava má bohatý doprovodný program pro školy i veřejnost. Paralelně s drážďanskou výstavou se v kanadském kulturním centru koná výstava o politickém významu výměny darů mezi saskými kurfiřty a jejich spojenci (U’mista Cultural Centre, Alert Bay, Kanada, do 28. srpna,).


Dlouhá noc vědy


Objevte napínavý svět především přírodovědeckých, ale i kulturních a sociálních disciplin na katedrách Technické univerzity a vědeckých pracovištích řady věhlasných drážďanských institutů. Ty nabízejí první páteční červencový večer pestrý a zajímavý program, vhodný i pro děti a mládež. V tento večer můžete vstoupit do jinak uzavřených budov či laboratoří a nahlédnout vědcům pod pokličku - respektive do zkumavek a urychlovačů.
Noci vědy se zúčastní 85 drážďanských výzkumných zařízení. Na programu je celkem 530 různých akcí, mimo jiné výstavy, prezentace, prohlídky, přednášky a veřejné předvádění experimentů.

Tento rok je Dlouhá noc vědy poprvé rozčleněna na pět ústředních oborů, ve kterých se drážďanské instituty řadí mezi světovou špičku. Jsou to: výzkum materiálů, bio a zdraví, mikroelektronika, energie a životní prostředí, jakož i kultura. Mezi jednotlivými instituty budou jezdit pravidelné kyvadlové spoje shuttlebusy. Linie A, B a C jezdí ve dvanáctiminutovém intervalu, linie D každých 40 a E každých 30 minut. Výhodou akce je, že většina organizátorů akcí komunikuje v angličtině.

Pokud se zajímáte o nějaké drážďanské vědecké zařízení, neváhejte a vypravte si jej v tento den prohlédnout! Na webu akce si můžete sestavit individuální program míst a akcí, kterých se zamýšlíte zúčastnit.

Užitečné informace

Mistrovství světa v ženském fotbale FIFA Deutschland 2011
Rudolf Harbig Stadion, Dresden
Vstupenky online-prodej http://fwwctickets.fifa.com/cgi-bin/womensworldcup-tickets.html (EN/DE)
Více na:
- www.fifa.com/germany2011 (DE/EN), –www.dresden.de/de/05/platzreservierung.php
Pozor - číslování bloků a řad z třídimenzionálního pohledu z jednotlivých sedaček stadionu je odlišné od číslování FIFA MS 2011.
Výstava masek
Kunsthalle im Lipsiusbau
Brühlsche Terrasse, Dresden
Otevírací doba: 10.00 – 18.00 hodin, pondělí zavřeno
Vstupné: 5 eur/ 3 eura, do 15 let zdarma
Více na: www.skd.museum/de/sonderausstellungen/die-macht-des-schenkens/index.html (DE)
4. drážďanské barokní slavnosti (4. Barockfest Dresden)
Königlicher Garten des Japanischen Palais
Více na: www.barockfest-dresden.de/ (DE)
Dlouhá noc vědy
Dresdner Lange Nacht der Wissenschaften
Akce se koná od 18.00 – 01.00 hodin

Více na: www.dresden-wissenschaft.de (DE/EN)