VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Supervybavené výstaviště dělá z Lipska město veletrhů

Lipsko /ZAJÍMAVOSTI OD SOUSEDŮ/ - V roce 1996 bylo otevřeno výstaviště na severu Lipska. V rekordním čase necelých tří let vzniklo velmi moderní výstavní a kongresové centrum s fascinující architekturou a mnohoúčelovým zařízením.

23.1.2012
SDÍLEJ:

Supervybavené výstaviště dělá z Lipska město veletrhů.Foto: Uve Letzel a leipzig-lese.de

Vyzrálá funkcionalita veletržního provozu se spojuje se zážitky a odpočinkem. Všechny budovy vystavovatelské haly, restaurace, kongresové centrum, správní budova jsou spojeny skleněnými chodbami.

Díky oddělení vstupních a výstavních prostor se může konat současně více akcí. Pět klimatizovaných výstavních hal, každá z nich se základní plochou 150 x 150 metrů skýtá celkovou užitnou plochu 102 500 m2. K tomu je třeba připočíst venkovní výstavní plochu 69 998 m2. Pět restaurací s celkovou kapacitou 2000 míst a četná bistra, občerstvení a kavárny zpříjemňují návštěvu všem, kteří na výstavy zavítají.

Středem výstaviště je impozantní skleněná hala, v Evropě jedinečná konstrukce z oceli a skla. S rozpětím 80 metrů, délkou 243 metrů a téměř 30 metry výšky, dominuje celému výstavišti a spojuje všechny prostory.

Již zdaleka viditelným symbolem Leipziger Messe je veletržní věž, vysoká více než 80 m, ze které zdraví návštěvníky znak veletrhu dvojité M.

Kongresové centrum v prostorách výstaviště je od roku 1996 vyhledávaným místem pro mezinárodní kongresy. Je to jedno z nejmodernějších kongresových center Evropy a spojuje nejvyšší architektonické a estetické požadavky s nejnovějšími multimediálními a telekomunikačními technologiemi.

Čtyřposchoďový komplex disponuje pěti sály, čtyřmi přednáškovými sály, šesti místnostmi pro semináře a čtyřmi místnostmi pro pořádání banketů, dále dvěma víceúčelovými plochami. Kapacita je 2800 osob při kongresech, celkem je tu k dispozici 4300 míst. Z konferenční techniky je k dispozici bezdrátové zařízení pro simultánní tlumočení do dvanácti jazyků, videoprojekce, filmová a promítací technika, osvětlení, pevné a hydraulické jeviště.

Z historie veletrhů

Obraz města byl silně ovlivněn veletrhy, což je viditelné na mnoha místech i dnes. Mezi lety 1893 a 1938 vzniklo v centru města 35 veletržních paláců. Dnes slouží bývalé veletržní paláce jako nákupní centra.

1165 - Propůjčení městského a tržního práva markrabětem Ottou Míšeňským.

1497 - Propůjčení říšského tržního privilegia císařem Maxmiliánem I.

1895 - První vzorkový veletrh v Lipsku s oficiálním katalogem.

1916 - Založení Lipského veletržního úřadu.

1920 - První jarní veletrh na výstavišti u Památníku bitvy národů.

1943 - 1945 - Během války zničeno 80 procent veletržních hal a pavilonů.

Podzim 1990 - První odborné veletrhy k tématům stavba a cestování na výstavišti v Lipsku.

1991 - Státem řízený Lipský veletržní úřad je transformován na Leipziger Messe. Společníky jsou Freistaat Sachsen a Stadt Leipzig.

25. srpna 1993 - Položení základního kamene

1996 - Otevřeno nové výstaviště na severu Lipska.

V Lipsku se nyní koná kolem 30 odborných veletrhů a veletrhů pro konečné spotřebitele ročně. S počtem téměř 10 500 vystavovatelů a s roční návštěvností 1,6 milionu návštěvníků patří Lipsko k nejvýznamnějším německým veletržním městům.

Veletržní mužíček

Přes 30 let, přesně do roku 1990, byl tento malý mužíček s hlavou představující zeměkouli, s dýmkou v ústech, v modrém obleku a aktovkou, maskotem Lipského veletrhu. Dnes jej najdete jako suvenýr a vítá opět návštěvníky veletrhů.

Veletrhy na výstavišti letos zahájil již 14. ledna oblíbený Baby plus Kids či 6. Lipský veterinární kongres s průmyslovou výstavou Vetexpo. V únoru se zde koná například od 11. do 19. února Haus-Garten-Freizeit (velký veletrh spotřebního zboží pro celou rodinu), CADEAUX (odborný veletrh dárků a inspirací pro bydlení 25. až 27. února) či Floriga (odborný veletrh floristiky, ambiente, zahradnictví a techniky 26. února).

Beach & Boat (od 16. do 19. února) je prvním veletrhem roku pro trh vodních sportů ve středním Německu. Návštěvníci zde najdou rozsáhlou nabídku pro vodní sporty.

Více najdete na: www.leipziger-messe.de

Autor: Ludmila Veselá

23.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Oblastní referent pro Teplice 23 000 Kč

Spolupráce s regionálním manažerem. Vyřizování požadavků firemních zákazníků. Příprava obchodních nabídek. Aktivní sebevzdělávání firmou zajištěných seminářů a školení. Pravidelný reporting, související administrativa.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní pozice:, Klub Magnet 0,5 úvazek, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 1,0 úvazek, mzda 22 000 - 28 000 Kč, Místo výkonu práce: Střední 120/30, Pozorka, 417 03 Dubí u Teplic 3, Popis výkonu pracovní pozice:, - realizace přímé práce s klienty včetně dětí, - vedení jednání se zájemcem o službu, - individuální plánování s klienty služby, - vedení dokumentace, - komunikace s odborníky, se spolupracujícími subjekty, - zprostředkování dalších služeb, - v případě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina práce zejména v terénu s ambulantním zázemím ve městě Dubí, Hledáme:, - absolventa vyšší odborné či vysoké školy, dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, který:, - má administrativní schopnosti (PC, MS Office, internet), - umí zpracovávat předsudky a má schopnost pracovat s problematikou sociálního vyloučení či náhradní rodinné péče, - má dobré organizační schopnosti, umí pracovat samostatně, ale je i týmovým hráčem, - má aktivní přístup a nadšení pro práci, - má dobré komunikační schopnosti a empatii, - má zdravou míru tolerance, zodpovědnost - vůči vlastní osobě i uživatelům služby, zásadovost a spolehlivost, - má schopnost odolávat stresu a má dobrý zdravotní a psychický stav, - výhodou jsou zkušenosti s prací s dětmi a rodinami ze sociálně znevýhodňujícího prostředí či z oblasti náhradní rodinné péče, Nabízíme:, - pracovní uplatnění v neziskové organizaci , - účast na celospolečensky prospěšných projektech, - možnost seberealizace a dalšího vzdělávání, - osobní a profesionální rozvoj , - pracovní úvazek v rozsahu 0,5-1,0 na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou pro obě strany, při spokojenosti obou stran možnost prodloužení pracovního poměru , - adekvátní platové ohodnocení, - motivační osobní ohodnocení dle pracovního výkonu v daném měsíci, - nástup dle vzájemné dohody, Chcete se stát součástí našeho týmu? Zašlete nám strukturovaný životopis, motivační dopis v rozsahu 0,5 - 1 strana formátu A4, vyplněný dotazník uchazeče o zaměstnání (získáte na našem webu v sekci aktuality či na vyžádání u kontaktní osoby) a kontakt alespoň na jednu osobu, jež o Vás může poskytnout reference, na e-mail: klaushorcikova@oskvetina.cz., Další informace: Bc. Veronika Klaus Horčíková tel.: 725 470 979, www.oskvetina.cz , K ústnímu pohovoru budou pozvání pouze vybraní kandidáti.Oznámení o negativním výsledku zasíláme elektronicky. Květina,z.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení či pracovní pozice v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace, neobsadit. Pracoviště: Květina z.s. 002, Střední, č.p. 120, 417 03 Pozorka. Informace: Veronika Klaus Horčíková, +420 725 470 979.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla T815. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: ŘP skupiny C, profesní průkaz, 3 roky praxe, V případě zájmu zasílat životopis na email info@telkont.cz. Pracoviště: Telkont s.r.o., U pivovaru, č.p. 136, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Peitlová, +420 417 539 888.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 000 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zajištění a poskytování přímé péče pobytové služby Domova pro seniory dle § 49 Domov se zvláštním režimem § 50 zákona č.108/2006 o sociálních službách., Kurz pracovníka v sociálních službách je nutno absolvovat nejpozději do 18 měsíců od data nástupu., Požadujeme samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, sociální cítění a empatie, komunikační dovednosti, schopnost týmové práce, ochota vzdělávat se, odolnost vůči psychické zátěži. Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost. Podmínka praxe v sociálních službách. Výhodou aktivní znalost německého jazyka., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8 - 15 hod.. Pracoviště: Vaše harmonie, o.p.s. 001, Ruská, č.p. 292, 417 03 Pozorka. Informace: Hana Zeithammerová, +420 777 665 557.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.
9

Region řeší vlak na Moldavu a pokračování spoje do Německa

Rodina - ilustrační foto

Česká republika má přes 10,6 milionu obyvatel. Nejvíc od konce války

Kauza Elischer: Soudcovo mlčení automaticky neznamená, že je vinen

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V uplynulém týdnu byl mediální jedničkou 57letý soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer. Čelí obvinění, že v odvolacím řízení snižoval tresty Vietnamcům, kteří za to údajně zaplatili.

V Bílině se musejí bránit proti „nájezdům“ divokých prasat

Bílina - Na loukách mezi Pražským Předměstím a Bořní se v poslední době často vyskytují divoká prasata.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Pro pervitinová psaníčka si lidé chodili k ženě přímo do bytu

Bílina - Kvůli tomu, že prodávala pervitin, půjde k soudu 26letá žena z Bíliny. Drogy prodávala v místě svého bydliště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT