VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zajistíme astrální obřad s vypuštěním urny na oběžnou dráhu

Ústí nad Labem - K životu patří i věci, které člověk zařizuje ne zrovna s radostí. Jednou z nich je pohřeb.

30.3.2012
SDÍLEJ:

Pohlřební služba Harmonie.Foto: Harmonie

Pohřební společnost Harmonie je jednou z nejstarších v Ústeckém kraji a působí v bývalém regionu severních Čech od roku 1992. Za tu dobu uspořádala 10 tisíc smutečních obřadů. Společník pohřební služby Jiří Šauer pohovořil o módních trendech v pohřbívaní, ale také o požadavcích klientů, které se postupně mění.

Jak se mění s roky požadavky klientů?
V zásadě lze říci, že je možnost rozdělit způsoby pohřbívání středoevropského prostoru do několika málo kategorií, mezi něž patří rozloučení bez smutečního obřadu s následným provedením zpopelnění v krematoriu. Dále pak smuteční obřad v obřadní síni krematoria s účastí veřejnosti a následně uskutečněné kremace. Smuteční obřad na hřbitově či v kostele s uložením zemřelého do rodinného hrobu či hrobky. Vše samozřejmě nepochybně souvisí i s rituály a zvyklostmi příslušných národnostních menšin či členů různých náboženských skupin. Měli jsme tu čest a dostali jsme důvěru a možnost podílet se a zajišťovat řadu posledních rozloučení pro významné osobnosti z řad společenského, kulturního a veřejného života.

Setkali se pracovníci Harmonie s nějakými speciálními požadavky klienta?
Může jít o specifický výběr skladeb, které doprovázejí svojí hudební produkcí poslední rozloučení se zesnulým, dále pak provedení posmrtné make -up úpravy zesnulého, líčení či vlasová úprava (obarvení vlasů, gelování, úprava nehtů a jejich lakování atd.) tak, aby milovaná osoba vypadala věrohodně, jak za svého života a připomínala svůj nekonečný spánek. V současné době Harmonie nabízí i možnost balzamace a konzervace zesnulých, kteří jsou následně dlouhodobě vystavováni v domě smutku či jiných tomu uzpůsobených prostorách.

Podléhají pohřby nějakým např. módním trendům?
Požadavky klientů na kvalitu a představu o posledním rozloučení se víceméně různí. Movitější klienti vyžadují kvalitnější tvrdé dřevo rakve a dokonalejší materiálové zpracování s dlouhodobou a přidanou hodnotou, jako jsou kovové rakve amerického typu při pohřbu do rodinných hrobek. U uren je v současné době poměrně velký výběr druhů z rozličných materiálů od oceli, až třeba po sklo. Pomníky na urny a hroby na pohřebištích jsou dnes nabízeny v různých barevných odstínech. Novinkami jsou i mořské pohřební obřady, kdy dochází k vysypání popela do moře či řeky, dále pak astrální či kosmické obřady, vypuštění kapsle s popelem na oběžnou dráhu Země a také případně i technologická úprava uhlíku z popela zesnulého, s následnou výrobou diamantu, ze kterého je možno vyrobit přívěsek.

Kolik stojí průměrně pohřební obřad se vším všudy?
Nejjednodušší způsob pohřbení bez smutečního obřadu se zpopelněním někde kolem 10 tisíc korun, se smutečním obřadem zahrnujícím květiny, rakev, hudbu, řečníka, smuteční oznámení zhruba 20 tisíc korun, a konečně pohřeb do země a hrobky na příslušném hřbitově v rozpětí okolo 30 až 35 tisíc korun.

Kdy vznikla společnost Harmonie a kde čerpáte nápady, co zákazníkům nabídnout?
Od 1. dubna1992 jsme začali poprvé poskytovat a nabízet své služby v oboru pohřebnictví, především v regionu Ústí nad Labem, následně pak i na celém bývalém území severočeského kraje. Zkušenosti a nové nápady čerpáme při odborných pobytech a stážích v zahraničí, účastech na mezinárodních pohřebních veletrzích a v neposlední řadě i v procesu dalšího odborného vzdělávání.

Autor: Petr Sochůrek

30.3.2012
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Oblastní referent pro Teplice 23 000 Kč

Spolupráce s regionálním manažerem. Vyřizování požadavků firemních zákazníků. Příprava obchodních nabídek. Aktivní sebevzdělávání firmou zajištěných seminářů a školení. Pravidelný reporting, související administrativa.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní pozice:, Klub Magnet 0,5 úvazek, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 1,0 úvazek, mzda 22 000 - 28 000 Kč, Místo výkonu práce: Střední 120/30, Pozorka, 417 03 Dubí u Teplic 3, Popis výkonu pracovní pozice:, - realizace přímé práce s klienty včetně dětí, - vedení jednání se zájemcem o službu, - individuální plánování s klienty služby, - vedení dokumentace, - komunikace s odborníky, se spolupracujícími subjekty, - zprostředkování dalších služeb, - v případě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina práce zejména v terénu s ambulantním zázemím ve městě Dubí, Hledáme:, - absolventa vyšší odborné či vysoké školy, dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, který:, - má administrativní schopnosti (PC, MS Office, internet), - umí zpracovávat předsudky a má schopnost pracovat s problematikou sociálního vyloučení či náhradní rodinné péče, - má dobré organizační schopnosti, umí pracovat samostatně, ale je i týmovým hráčem, - má aktivní přístup a nadšení pro práci, - má dobré komunikační schopnosti a empatii, - má zdravou míru tolerance, zodpovědnost - vůči vlastní osobě i uživatelům služby, zásadovost a spolehlivost, - má schopnost odolávat stresu a má dobrý zdravotní a psychický stav, - výhodou jsou zkušenosti s prací s dětmi a rodinami ze sociálně znevýhodňujícího prostředí či z oblasti náhradní rodinné péče, Nabízíme:, - pracovní uplatnění v neziskové organizaci , - účast na celospolečensky prospěšných projektech, - možnost seberealizace a dalšího vzdělávání, - osobní a profesionální rozvoj , - pracovní úvazek v rozsahu 0,5-1,0 na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou pro obě strany, při spokojenosti obou stran možnost prodloužení pracovního poměru , - adekvátní platové ohodnocení, - motivační osobní ohodnocení dle pracovního výkonu v daném měsíci, - nástup dle vzájemné dohody, Chcete se stát součástí našeho týmu? Zašlete nám strukturovaný životopis, motivační dopis v rozsahu 0,5 - 1 strana formátu A4, vyplněný dotazník uchazeče o zaměstnání (získáte na našem webu v sekci aktuality či na vyžádání u kontaktní osoby) a kontakt alespoň na jednu osobu, jež o Vás může poskytnout reference, na e-mail: klaushorcikova@oskvetina.cz., Další informace: Bc. Veronika Klaus Horčíková tel.: 725 470 979, www.oskvetina.cz , K ústnímu pohovoru budou pozvání pouze vybraní kandidáti.Oznámení o negativním výsledku zasíláme elektronicky. Květina,z.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení či pracovní pozice v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace, neobsadit. Pracoviště: Květina z.s. 002, Střední, č.p. 120, 417 03 Pozorka. Informace: Veronika Klaus Horčíková, +420 725 470 979.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla T815. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: ŘP skupiny C, profesní průkaz, 3 roky praxe, V případě zájmu zasílat životopis na email info@telkont.cz. Pracoviště: Telkont s.r.o., U pivovaru, č.p. 136, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Peitlová, +420 417 539 888.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 000 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zajištění a poskytování přímé péče pobytové služby Domova pro seniory dle § 49 Domov se zvláštním režimem § 50 zákona č.108/2006 o sociálních službách., Kurz pracovníka v sociálních službách je nutno absolvovat nejpozději do 18 měsíců od data nástupu., Požadujeme samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, sociální cítění a empatie, komunikační dovednosti, schopnost týmové práce, ochota vzdělávat se, odolnost vůči psychické zátěži. Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost. Podmínka praxe v sociálních službách. Výhodou aktivní znalost německého jazyka., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8 - 15 hod.. Pracoviště: Vaše harmonie, o.p.s. 001, Ruská, č.p. 292, 417 03 Pozorka. Informace: Hana Zeithammerová, +420 777 665 557.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.
9

Region řeší vlak na Moldavu a pokračování spoje do Německa

Rodina - ilustrační foto

Česká republika má přes 10,6 milionu obyvatel. Nejvíc od konce války

Kauza Elischer: Soudcovo mlčení automaticky neznamená, že je vinen

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V uplynulém týdnu byl mediální jedničkou 57letý soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer. Čelí obvinění, že v odvolacím řízení snižoval tresty Vietnamcům, kteří za to údajně zaplatili.

V Bílině se musejí bránit proti „nájezdům“ divokých prasat

Bílina - Na loukách mezi Pražským Předměstím a Bořní se v poslední době často vyskytují divoká prasata.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Pro pervitinová psaníčka si lidé chodili k ženě přímo do bytu

Bílina - Kvůli tomu, že prodávala pervitin, půjde k soudu 26letá žena z Bíliny. Drogy prodávala v místě svého bydliště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT