Ústí nad Labem – K dopravní nehodě došlo ve čtvrtek před osmnáctou hodinou na silnici II/613 u velkoobchodu Makro. Nehoda se stala ve směru od Teplic. Došlo ke střetu nákladního a osobního automobilu. Sedmačtyřicetiletý řidič osobního automobilu zemřel na následky těžkého zranění.

Na místě zasahovala rychlá záchranná služba, hasiči i policie.

Řidič jel s vozem Alfa Romeo po ulici Tyršova od Trmic na silnici II/613. Se svým vozem najel do pravého jízdního pruhu a nedal přednost v jízdě nákladnímu tahači mercedes s návěsem. Mercedes jel v pravém jízdním pruhu ve směru od Teplic na Ústí nad Labem po hlavní komunikaci. Došlo k nárazu přední části mercedesu do levého boku osobního vozu.

„Nelze vyloučit vliv akceleračního smyku při snaze zařadit se mezi vozidla," uvedl k tragické nehodě vedoucí krajské dopravní policie Jiří Ušák. Vyšetřování nehody se smrtí řidiči osobního vozu pokračuje. Jisté, je, že technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě nehody zjištěna.Řidič osobního vozu najel do pravého jízdního pruhu a nedal přednost v jízdě nákladnímu tahači.

Čtyřproudá silnice se využívá jako jedna ze dvou objízdných tras spojující nedostavěné úseky dálnice D8. Od sjezdu z dálnice u Trmic vede na kruhový objezd pod zámeček Větruše, odkud auta pokračují podél Labe do Lovosic nebo Děčína.

Autor: František Roček