Jedná se o štafetový závod družstev v disciplínách kolo a běh. V 17 hodin pak vypukne minitriatlon pro děti. Tady se poběží, pojede na kole a zastřílí ze vzduchovky v hradním příkopu. Takže sportovní den pro celou rodinu.

Netradiční pojetí závodu, nejen v rámci štafety a střídáním disciplín, ale i smyslem pro tým, nabízí 3D Duatlon „jiný", odlišný závod.

„Družstvo závodí formou štafety, vždy je jen jeden z družstva na trati. Družstvo musí absolvovat 10 okruhů pro běh a 10 pro kolo (10x3km a 10x6km). Podmínkou je, že každý člen musí absolvovat minimálně 2 okruhy běhu a 2 okruhy kola. Střídání členů družstva je pak již na jejich taktice a rozhodnutí" , říká Martin Richter, hlavní organizátor závodu ze Spony Teplice.

„Start a cíl celého závodu i obou okruhů je na nádvoří hradu Doubravka, kde se předává štafeta. Časový limit je 6 hodin, poté se nedokončeným družstvům pořadí dopočítá dle absolvovaných okruhů," upřesňuje Martin Richter.

Pořadatelé ale mysleli i na děti, nejen účastníků Duatlonu, ale také veřejnosti. V 17 hodin startuje Minitriatlon, klání borců z řad dětí. „Začíná se na kole, cca v polovině příkopu změna na běh, až na konec příkopu a otočka zpět. Na stejném místě zpět na kolo a vrátí se do cíle. Střelba ze vzduchovky na sklopné terče proběhne před jízdou a během. Bude to určitě skvělá zábava", popisuje Petr Jílek, mluvčí Adrenaline Race.

Registrace stále ještě běží a možné je se přihlásit i ráno před závodem. Může to být krásná, aktivně prožitá sobota. Podrobnosti a propozice můžete najít na www.sponateplice.cz nebo www.adrenalinerace.cz.