Lyžařka Adéla Šavlová z teplické Arkadie se může pochlubit hned třemi zlatými medailemi pro naši sportovní reprezentaci na Světových zimních hrách speciálních olympiád, které se právě konají v korejském zimním středisku Pchjongčchang.

 Úspěchy slaví i další závodníci ze severu Čech. Snowboardistka Denisa Trmalová ze sportovního klubu Seba Tanvald se může pochlubit bronzovou medailí. Marek John ze stejného klubu ve finálových soutěží ve snowboardingu také uspěl a umístil se na páté příčce.Adéla Šavlová na svých milovaných lyžích.

Sportovci tráví v Korei dva týdny. Těsně před víkendem i v Korei hustě pršelo a organizátoři museli upravit a zhustit program na další dny. „Běžci v sobotu dopoledne zvládli kvalifikaci pro trať 2,5 km odloženou z předchozího dne, odpoledne finále na 5 km. Takže Adéla Šavlová z Teplic a Zdeněk Mucha z Tuchořic museli absolvovat oba závody. Dopolední kvalifikace zvládli jako rozcvičku a v odpoledním finále, zhruba po čtyřech hodinách odpočinku, rozjeli a rozbruslili ve velkém stylu," podává zprávy Hana Válková přímo z dění olympiády.

Adéla v běhu na 5 kilometrů získala své první zlato. „Čeká ji dnes ještě finále na 2,5 kilometru a pak poběží štafetu 4 x 1 kilometr," řekl nám včera ráno Vladimír Šavel, který společně s manželkou sledoval na internetu s napětím úžasné výkony své dcery.

A to ještě netušil, že v obou závodech přidá Adéla další dva nejcennější kovy pro českou reprezentaci.

Soutěže Světových zimních her skončily v úterý tamního času. Česká výprava se do Prahy vrací tento čtvrtek.

„Těšíme se, až Adélu ve čtvrtek přivítáme v Praze na letišti," svěřil se hrdý tatínek, který společně s maminkou a bráškou drželi doma všechny palce a také „zlatou korejskou jízdu" své dcery financovali. Vyšlo to a mi se k velkému blahopřání zlaté Adélce rádi připojujeme!

10. Světové zimní hry Speciálních Olympiád 2013 v Pyeong Changu se začaly 29. ledna a konají se v sedmi sportovních kategoriích alpském lyžování, severském lyžování, snowboardingu, chůzi na sněžnicích, rychlobruslení, krasobruslení, sálovém hokeji a ukázkové verzi floorballu.

Hry si kladou za cíl demonstrovat jednotu a překonání rozdílu v regionálním původu, politickém vyznání, věku, rase a vyznání. (ot, lek)

Medaile ČR k 5.2. 2013:
19 zlatých, 10 stříbrných, 9 bronzových.
Hry byly 5. 2. večer zakončeny závěrečným ceremoniálem.