„Ve skupině AGC jsou naši lidé tím nejdůležitějším a jsem rád, že to je také názor odborníků na péči o zaměstnance. Dvanáct ocenění je zavazující, ale věřím, že se stále udržíme minimálně v Ústeckém kraji na špičce mezi zaměstnavateli," řekl k vítězství v regionální části soutěže Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe.

Pořadí v anketě se určuje na základě speciální metodiky Saratoga společnosti PricewaterhouseCoopers. Výsledky vyhlásil ve čtvrtek v areálu Malevil v Jablonném v Podještědí Klub Zaměstnavatelů.

„Náš program zaměstnaneckých benefitů je velmi rozsáhlý a zohledňuje téměř veškeré myslitelné fáze pracovního i mimopracovního života našich lidí. A nejde jen o dlouhodobě jeden z nejvyšších průměrných platů v kraji, příspěvky na lázně, ale o další výhody, kterých je několik desítek," uvedl manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal.

„V posledních třech letech se naše sklárna v Chudeřicích co do počtu zaměstnanců rozrostla o více než třetinu. I přes takto rychlý růst udržujeme standardy péče o zaměstnance na velmi vysoké úrovni, o čemž umístění mezi zaměstnavateli v kraji svědčí," doplnil personální ředitel AGC Automotive Czech Tomáš Brokeš.

Ve 13 ročnících soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje obsadila společnosti AGC Flat Glass Czech dvanáctkrát první a jednou druhé místo. V celostátní soutěži to pak v posledních letech bylo třikrát první místo a v anketě Sodexo Zaměstnavatel desetiletí druhé místo.

Jak AGC Flat Glass Czech, tak sesterská AGC Automotive Czech byly vloni oceněny jako nejžádanější zaměstnavatelé mezi studenty vysokých škol (The Most Desired Company) v Ústeckém kraji. (mj)