Teplice s filharmonií

V Teplicích budou vánoční stromy a výzdoba města rozsvícené v neděli (vyjma stromu v Proseticích, který bude svítit mimořádně už od soboty). Oficiální akce k nedělnímu adventu bude letos na náměstí Svobody,

Bude to Teplická vánočka. Půjde o nesoutěžní přehlídku vystoupení pěveckých sborů z řad teplických dětí a mládeže.

Pod patronací primátora Jaroslava Kubery vše začne ve 14 hodin. Svíčky na velkém vánočním smrku se rozzáří okolo 17 hodin, kdy si celé náměstí zazpívá společně jednu vánoční koledu.

Těšit se můžete na svařáček a tradiční vánoční zboží ve stáncích. OC Galerie pořádá od 17.15 hodin koncert Severočeské filharmonie.

Do Duchcova přiletí

andělé a zazpívá Hložek

Rozsvěcení vánočního stromu na náměstí Republiky bude v Duchcově také v neděli večer. Akce začne ale už po obědě. Přijedou obří kejklíři a přiletí andělé s poštovní schránkou pro Ježíška.

Od 14.45 hod. začíná na náměstí program rádia Blaník, v 15.30 vystoupí Standa Hložek, kterého na pódiu v 16.10 hod. vystřídají děti duchcovských MŠ a ZŠ. Po Duchcovském pěveckém sboru, který zazpívá adventní a vánoční písně dojde v 17.15 hod. na rozsvícení vánočního stromu, adventní troubení vánočních fanfár a zahraje Žesťové trio Jakuba Fišera.

V Krupce bude strom svítit před úřadem

Kulturní zařízení Města Krupka zve v neděli od 12.00 hodin na společné předvánoční odpoledne v parku před městským úřadem.

První adventní neděle v Krupce přijďte se naladit na Vánoce!

Ochutnáte vánoční dobroty, zahřejete se horkým nápojem a pobavíte při divadelním vystoupení.

Města Dubí a Hrob

Rozsvícení vánočního stromku bude v Hrobu v neděli v parku před zbrojnicí. Od 16.30 hodin proběhnou tradiční vánoční zvyky a slavnostní rozsvícení s anděly. V Dubí tuto neděli startuje seriál adventních koncertů v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci. Od 17:00 zazní skladby v podání studentů teplické konzervatoře. Z Dubí na Cínovec se můžete dostat i busem, vyráží v 16:00 od MKZ.

Začíná tradiční výstava Aleny Kartákové

V oratoři děkanského kostela sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích bude v sobotu 29. listopadu v 18 hodin vernisáží a tradičním setkáním hudby a výtvarného umění zahájena vánoční výstava keramiky krupské výtvarnice Aleny Kartákové: s názvem „O ČEM ŘEMESLA VYPRÁVĚJÍ".

Výstavu uvede P. Benno Beneš, v divadelní hře Betlem se představí Víc než naivní divadlo Teplice.

Výstava je pro veřejnost přístupná od 29. listopadu až do 28. prosince. Otevřeno je út so od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin, v ne od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin. Přijďte se podívat, co všechno se dá vyrobit z keramiky.

V Bílině už v sobotu

Rozsvícené vánočního stromu proběhne v Bílině 29. listopadu od 15 hodin na Mírovém náměstí. Chybět nebude vánoční pohádka o zapomnětlivé čepičkářce, vánoční koledy zazpívá pěvecký sbor ZUŠ Bílina a další. Hlavním hostem Rozsvěcení vánočního stromu bude v Bílině Daniela Šinkorová, která na náměstí vystoupí od 17.30 hodin do 18.00 hodin. Samotné rozsvěcení letošního vánočního stromu a závěrečný ohňostroj je v Bílině na programu po setmění v 18.15 hodin.

Osek v klášteře

Na slavnostní rozsvícení vánočního stromu u příležitosti začátku adventní doby můžete zavítat v neděli 30. listopadu v 16.30 hodin do areálu cisterciáckého kláštera. Zve vás Město Osek a ITC Osek. U rozsvíceného stromu zazpívají děti ze ZŠ Osek, mateřských školek z Hornické i Hrdlovské ulice, členové ZÚ Kytary při DDM Osek a také děti z Oblastní charity Most Centra „Rodiny v tísni".