Lidé se mohli zdarma zbavit toho, co jim zabíralo doma místo a nechtělo se jim s tím na sběrný dvůr a nebo čekat na přistavení velkokapacitního kontejneru. Nicméně staré sedačky a nebo například vysloužilé porcelánové toaletové mísy se u popelnic objevují dál.

„Přijel jsem do Teplic na pracovní jednání a nemohl jsem se vynadívat na ty hromady starých věcí na ulicích. Divil jsem se, že by šlo o každodenní praxi,“ konstatoval Pavel Havlíček, než se včera od nás dozvěděl o tom, že skončil Bílý týden.

Radost z akce měli minulý týden především pánové. Mnozí místo zbavování se věcí doplnili sklep nebo dílnu. „Objevil jsem vyhozený úžasný lodní kufr a bohužel mi utekla dřevěná truhla,,“ litoval Martin Ryba a už měl jasno, jak „poklad“ využije ve svém Panoptiku Maxe Fische. Úspěšní byli i někteří „venčiči psů“. Náš kolega při této bohulibé činnosti zachránil sáňky jako nové. To teplickému primátorovi větrák, ze kterého by se mu hodila vrtulka, vyfoukl někdo rychlejší. „Žena by mě s tím stejně vyhodila, vždycky mi nadává, jaké krámy jí chci tahat do baráku,“ konstatoval nakonec smířlivě Kubera. (pem,ot)