Přesně tak, jako to za region severní Čechy již počtvrté udělá kadeřnické a kosmetické studio Jana Burdová v Teplicích, které ve čtvrtek 18. června od 9 do 20 hodin otevře dveře dokořán pro všechny, kteří chtějí pomoct dobré věci. Kadeřníci celý den stříhají a foukají bez nároku na honorář a vy si za jednotnou cenu 850 Kč odnesete nejen krásný střih a dárek od značky Redken, ale zejména dobrý pocit z pomoci potřebným.

Vybrané finance z letošního ročníku poputují Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, který pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem.

Podpora akce od známých osobností

Střihaton v den konání svou účastí podpoří mimo jiné i česká herečka Tereza Kostková, která je „tváří" Studia Jana Burdová a o jejíž vlasy Jana Burdová pečuje dlouhodobě, stejně jako další krásné ženy herečka Dana Morávková, jenž je též klientkou studia či moderátorka a herečka Marta Ondráčková, o jejíž krásné dlouhé vlasy Jana Burdová pečuje již pět let.

Střihaton 2014. „Na Střihaton máme již přihlášeno více než třicet účastníků, ale pár volných míst se určitě ještě najde. Takže se nebojte hlásit na telefonních číslech studia nebo e-mailu, které jsou uvedeny na našich webových stránkách www.janaburdova.cz," říká Jana Burdová, členka Síně slávy Hairdressing Awards a trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku.

Vybrané finance nadačnímu fondu

Výtěžek již 6. ročníku Shřihaton 2015 bude věnován Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Ten byl založen v prosinci roku 2013 Hanou Píšovou a Markétou Stránskou a vznikl na základě jejich osobních zkušeností s příchodem předčasně narozených dvojčat na svět.

Cílem nadačního fondu je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, které se ocitly v tíživé finanční a psychické situaci. Nadační fond pomáhá vždy konkrétní rodině a jejich konkrétní potřebě spojené s předčasně narozeným dítětem. O přesné formě a výši pomoci rozhoduje správní rada NF. Předsedou správní rady je doc. MUDr. Zbyněk Straňák, CSc., MBA, primář novorozeneckého oddělení UPMD Praha. Více na www.predcasnenarozenedeti. cz.

„Střihaton mám moc ráda. Tento den svou prací pomáháme potřebným a tuto radost máme možnost bezprostředně sdílet s našimi klienty, kteří se této jedinečné akce rozhodnou zúčastnit. A já děkuji moc všem, kteří spolu s námi pomáhají," dodává Jana Burdová a doplňuje: „Střihaton se samozřejmě netýká jen žen, ale i mužů. Pokud chcete akci podpořit, ale nepotřebujete své vlasy ostříhat, i tak můžete dorazit a přispět na dobrou věc. Vlasy vám velmi rádi jen umyjeme a vyfoukáme."

V Česku šest, z toho dvě v Teplicích

Organizátorem charitativní akce Střihaton je již tradičně Redken, značka profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal. Letošní ročník proběhne v Česku na šesti místech a zúčastní se ho více než 100 kadeřníků.

V Teplicích se akce uskuteční tradičně i ve Vlasovém studiu Marty Moravcové. Marta Moravcová spolupracuje se značkou Redken již od jejích počátků. Patří k prvním a skalním kadeřníkům, kteří se rozhodli ve svém salonu společně s Redken přetvářet účesy klientů v každodenní inspiraci.

Vítězka mnoha prestižních soutěží založila svůj vlastní salon v roce 2000 a od roku 2006 se spolu se svým týmem na své klienty těší v moderním, prostorném studiu v Sovově ulici 1. Kontakty naleznete na www.martamoravcova.cz.

Kadeřníci v minulosti účastí v akci Střihaton pomohli mimo jiné Dětskému rozštěpovému centru na Královských Vinohradech, nadačnímu fondu Světluška, občanskému sdružení Sluneční Domov nebo občanskému sdružení Arkadie.