Doprovázani byli policií, přestože nešlo o ohlášenou demonstraci. Před Knaufem poté vykřikovali hesla typu: Zrušte Knauf, my ho tady nechceme. Argumentovali tím, že právě tento závod znečišťuje ovzduší a komínem do vzduchu vypouští jedy. „Jde o naší první akci. Příště ji budeme dělat ve větším,“ uvedl Radek Hásek, jeden z iniciátorů včerejší protestní akce.

Ta se obešla bez konfliktů a krátce po osmnácté hodině skončila. Mezi demonstranty přišel včera také ředitel krupského závodu Jan Brázda. Snažil se jim vysvětlit, že závod splňuje zákonné normy, což ale aktivisté slyšet nechtěli. „Nedá se s nimi jednat. Nemá cenu jim něco říkat,“ reagoval Brázda. Ilona Novotná, mluvčí teplické policie včera večer potvrdila, že policisté akci pouze dozorovali, aby nedošlo k narušení veřejného pořádku.

U protestní akce nechyběla ani Miloslava Bačová, věčná bojovnice za to, aby Knauf podle jejího mínění nevypouštěl více jedů, než smí a netutlalo se to. Řekla, že je ráda za zájem také mladých lidí, že bojují za lepší vzduch. Závod se přitom neustále prokazuje nezávislými měřeními, že je vše v pořádku. Lidé však nevěří. Jeden z demonstrantů, Jakub Vondráček, si postěžoval, že po amputaci nohy má velké zdravotní problémy. Ty spojuje s otevřením Knaufu, od té doby, co fabrika v Krupce funguje, se prý jeho zdraví zhoršuje.