Podívejte se, jaké postavičky tam uvidíte. Nafotil je externí fotograf Deníku Mirek Rada, který za paní Kartákovou zajel v rámci příprav výstavy na zahradu v Krupce, kde má keramička ateliér. Samotná výstava začne v sobotu 27. listopadu v 18 hodin vernisáží na oratoři kostela sv. Jana Křtitele v Teplicích.

Alena Marie Kartáková se chce touto výstavou definitivně s prezentací svých prací rozloučit. „Vše jednou končí a něco nového se začíná. Nechci si ovšem připustit, že přestanu nadobro s tvorbou, to ne. Rozhodně ale už to nebudou takové kulturní akce jako doposud,“ zmínila k chystané akci umělkyně z Krupky na Teplicku.

V rámci oslav dne předčasně narozených dětí dostali v Teplicích pro nedonošence dárky.
V Teplicích si připomněli předčasně narozené děti. Pro nedonošence dostali dárky

Už v předchozích letech však při adventních výstavách prorokovala, že je to vždy její poslední akce. Nakonec jí to ale nedalo, a na nadcházející rok vždy připravila něco nového. „Keramická tvorba je dřina, každý rok si říkám, že tohle už je vážně poslední výstava. Jenže pak se oklepu a už v lednu mám název té další, na kterou se začnu těšit," říkala Deníku s úsměvem Alenka Kartáková na vánoční výstavě už před pěti lety.

Autorka se zabývá od roku 1974 vlastní uměleckou tvorbou. Od roku 1999 spolupracuje se svým manželem, malířem a sochařem Pavlem Kartákem. Svou tvorbu představila na desítkách výstav, převážně tematických. Prezentovala se doma i v zahraničí. Její práce naleznete převážně v soukromých sbírkách v České republice, ale i v zahraničí.