Nová panoramatická live-diashow navazuje na předchozí diashow věnovanou jižní části plavby podél břehů Kanady. Nyní Leoš Šimánek promítá pokračování expedice, dál podél pacifického pobřeží Aljašky.

Již podruhé prožili členové expedice celé krátké severské léto v přímořské divočině, místy doposud nedotčené lidskou rukou. Z vod Tichého oceánu se tam zvedají nebetyčné hory pokryté ledovci, ty stékají z jejich úbočí, led se láme do nesčetných fjordů. Fjordy se zařezávají hluboko do pobřeží, jsou rejdištěm mořských vyder, tuleňů, lvounů, dravých kosatek a velryb-keporkaků.

Leoš Šimánek vyrazil do aljašské divočiny již tradičně s manželkou, synem a dcerou, tentokrát i s dalšími dvěma přáteli. Společně strávili tři měsíce v přírodě, jaká nikde jinde na světě není.

Diashow doplňuje již druhé vydání fotografické knihy Pobřeží Pacifiku: Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku, kterou vydal Leoš Šimánek ve svém nakladatelství ACTION-PRESS.

Leoš Šimánek míří se svou show i do Teplic. Zaposlouchat se do jeho vyprávění můžetev pátek 10. října v 19 hodin v teplickém Domě kultury. (red)

---------------------------

SOUTĚŽ

Chcete vyhrát vstupenku na diashow Leoše Šimánka v Teplicích? Nebo jeho kalendář či knihu plnou fotografií z cesty po Aljašce?

Stačí odpovědět na otázku:

Jak se jmenuje nejvyšší hora Aljašky?

a) Mount Logan

b) Mount Waddington

c) Mount McKinley (Denali)

Odpovědi zasílejte na adresu nikola.sadilkova@denik.cz nejpozději do 8. října.

Nezapomeňte připsat své celé jméno, adresu a telefonní číslo, abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat.

Live diashow Leoše Šimánka se uskuteční 10. října od 19 hodin v Domě kultury v Teplicích.(red)

---------------

Cestovatel a spisovatel Leoš Šimánek

Leoš Šimánek se narodil v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách. Víc než polovinu svého života strávil cestováním a na expedicích nebo žil v Německu a Kanadě. Nyní bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami naší planety. Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf. V mnoha zemích je známý svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem.