Kurz žákům zajišťují vyučující anglického jazyka na obchodní akademii, která je na výuku cizích jazyků zaměřena, zde také kurz také každoročně probíhá.

Škola v tomto směru již několik let spolupracuje s plzeňskou jazykovou společností English Focus, která se specializuje na poskytování vícedenních konverzačních kurzů s anglickými rodilými mluvčími na českých školách a ve firmách a která každý rok kurz škole zprostředkuje.

Kurzy vedou kvalifikovaní lektoři z anglicky mluvících zemí. Velkou výhodou těchto kurzů je mimo jiné fakt, že lektor dochází za žáky přímo do školy a výuka probíhá na jejich domovské škole. Rozsah kurzu je třicet hodin, každý den čeká studenty šest hodiny intenzivní angličtiny za velmi přijatelnou cenu.

Tisíce lidí protestovaly 5. března na pražském Václavském náměstí proti zvolení Radka Ondráčka do kontrolní komise GIBS a proti premiérovi Babišovi.
Studentská stávka: Braňte naši ústavu, vyzývají politiky mladí

Cílem těchto kurzů je studenty cizího jazyka takzvaně rozmluvit, odbourat blok či strach z mluvení, což bývá častý problém byť i jazykově nadaných studentů. Také získat větší sebejistotu při aktivním používání jazyka a zlepšit své komunikační dovednosti.

Žáci přijdou do kontaktu s reálným jazykem prostřednictvím rodilého mluvčího v uvolněné atmosféře, obsahem bývají různá všeobecná témata, hry a komunikační aktivity v angličtině. Získané dovednosti mohou studenti zúročit též u maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Letos přijela na OA mladá sympatická lektorka Courtney Rivas z USA, jež strávila se skupinkou studentů všech tří částí školy, kteří měli o kurz zájem, příjemný týden plný zábavné a konverzační angličtiny. Nemalá spokojenost byla oboustranná.

Lektorka také velmi ocenila krásnou budovu OA – budovu „zámečku“ a rovněž ji nadchl nevšední zážitek z výstupu na věž školy a nádherný výhled na Teplice a okolí.

Tradičně Vlajku pro Tibet namalovali na silnici před Fokus Cafe v Teplicích.
FOTO: V Teplicích si tibetskou vlajku namalovali, v Bílině se protestovalo

Petra Tomková