Jednoho dne si sedla a vše, co se jí honilo hlavou, sepsala. „Navedla mě na to moje kamarádka. Říkala mi, že těch zážitků je na celou knihu. Tak jsem zasedla na židli a začala ťukat do počítače,“ říká Tepličanka.

Obálka nové knihy, kterou chce vydat Tepličanka Andrea Pekárnová.Obálka nové knihy, kterou chce vydat Tepličanka Andrea Pekárnová.Zdroj: Se souhlasem Andrey PekárnovéKnihu nazvala Na cestě aneb (ne)fádní život věčné optimistky a teď se ji snaží předprodat na portálu Pointa. Musí totiž různými příspěvky od budoucích majitelů knihy zajistit financování tisku. Vybrat potřebuje přibližně 60 tisíc korun. Po dvou dnech 30denní kampaně, která odstartovala 7. září, měla z této cílové sumy něco málo přes deset procent. Jako bonusy pro zájemce o knihu nabízí například vlastnoručně namalovaný obraz, symbolické ponožky, záložku do knihy, osobní věnování do knihy nebo osobní poděkování formou humorně pojaté básně.

Příběhy v knize vypráví autorka prostřednictvím hlavní hrdinky Agáty, která se nachází uprostřed své životní cesty. „Ta je plná zvratů, překvapení a osudových setkání. Když něco skončilo, vždy byla zvědavá, co se ještě stane, když ustála další a další trable. A že jich nebylo málo,“ naznačuje Andrea Pekárnová. Možná se v knize také tak trochu poznáte. Začtete se do příběhu inspirovaného životem autorky, která vám poradí, jak se ze všeho nezbláznit, a navíc se některým životním záludnostem umět i zasmát.

„Píšu o narození člověka, o dospívání, o přátelství, o psí lásce, o seznamce a samozřejmě o partnerských vztazích. Dotýkám se ale i stinných stránek, jako jsou absence otce v dětství, sexuální zneužití nebo pokus o sebevraždu,“ poodkrývá Andrea pokličku svého autorského knižního počinu.

Přitom psát knihy nebylo jejím snem. Na druhou stranu ale přiznává, že kdykoliv měla trable, tak pomoc hledala právě v tom, že se z toho „vypsala“. „Skvělá terapie. Když bylo třeba napsat nějaké vtipné blahopřání například k narozeninám, vždy jsem byla oslovená v mém okruhu právě já a bylo vidět, že důvěru ve mě vloženou jsem nezklamala. Byly měsíce a roky, kdy jsem si psala i deníky.“

„Knihu jsem se rozhodla začít psát jednoho podzimního dne, kdy jsem si řekla: A dost. Tohle přece není normální, co se mi pořád a stále děje. Jedním z motivačních prvků bylo i to, že bych opravdu ráda předala svůj optimismus dál někomu, kdo si zrovna neví rady se svým životem. Je zhnusený sám ze sebe a spousta povzbudivých slov v této knize mu může pomoci umět se zase dívat dopředu, a ne dozadu,“ uzavírá autorka.

Pokud budete chtít přispět, najdete teplickou autorku v kampani na portálu Pointa.cz.