„Jde o kurz zaměřený na všeobecný rozvoj dítěte, tedy nejen angličtina, ale i pohybové aktivity, různé hudební styly. Obsahuje i znakování pro mimina a teorii o rozvoji dítěte v různém věku,“ informovala Iva Jonášová z teplického centra pro děti Peekaboo.

Bez znalosti cizích jazyků se do budoucna nikdo neobejde. To si už dnes uvědomují všichni rodiče a tak se snaží, aby jejich děti začali s osvojováním dalšího jazyka co nejdříve.

V Teplicích se mají možnost učit anglicky děti už od šesti měsíců věku. „Na kurz Baby´s Best Start máme přihlášených 140 dětí od půl roku do dvou let,“ řekla nám lektorka Edita Riedlová. Vyučuje se metodou Helen Doron, která učí anglický jazyk všemi smysly na základě vizuálních, auditivních a pohybových vjemů. Na kurzu se vůbec nemluví česky, všechny pojmy, říkanky i písničky, doprovázející cvičení, jsou v angličtině a děti si je tak zažijí a osvojí nenásilně, hravou a zábavnou formou.

Kurzy kopírují školní rok a jsou rozdělené od nejmenších dětí až po patnáctileté školáky. Malé děti se věnují konverzaci, současí kurzů pro starčí děti je pak i čtení a psaní. „Důležité je, aby děti každý den doma poslouchali čtvrt hodiny výukové CD, pravidelnost je základem ke správné výslovnosti,“ zdůrazňuje lektorka Edita Riedlová.