„Mladík v černé mikině a s kapucí přes hlavu vystihl okamžik mojí nepozornosti v čekárně, když jsem četla noviny a z jedné strany jsem měla položené zavazadlo a z druhé strany kabelku. Rychle si otevřel dveře, využil překvapení a s ukradenou kabelkou prchal na nástupiště. Jenže nepočítal, že narazil na atletku, která ho i přes získaný náskok na schodech k perónu dohonila. Získala jsem tak nejen kabelku zpět, ale také zkušenost, jak se příště proti takovým zlodějíčkům zabezpečit,“ popsala svůj příběh Marie Polívková z Duchcova.

Podobných loupežných přepadení zaznamenává policie během roku více. Většinou to bohužel končí tak, že se zlodějům povede utéci. Vybírají si totiž za své oběti, u kterých neočekávají přílišný odpor.

V případě, že dojde k přepadení na ulici, pak policie doporučuje, že případné oběti a svědci by měli vždy co nejrychleji zalarmovat policii a snažit se co nejlépe si zapamatovat podobu útočníka. „To velmi pomůže a urychlí jeho dopadení,“ radí mluvčí teplické policie Ilona Novotná.
Ale i když je pachatel dopaden, stejně je to pro přepadené dlouhodobé trauma.

Policie také radí neodkládejte kabelky například na nestřežené místo v čekárně u lékaře, nebo v restauraci. Věnujte zvýšenou pozornost své kabelce, především ve hromadných dopravních prostředcích a místech s velkým počtem lidí. (mpo, pem)

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.