Soutěžní film: Goodbye Mister Christie
Pátečním soutěžníkem celovečerákem je kontroverzní a výtvarně svérázný filmový experiment britského režiséra Phila Mulloye Goodbye Mister Christie. Snímek vychází z Mulloyova animovaného seriálu The Christies a poměrně šokujícím a nevybíravým způsobem zobrazuje život na první pohled idylické rodinky, která ale není taková, jaká se zdá být.

Z české školy animace

Pásmo krátkých filmů, které vzdává hold velkým jménům české animace se promítá od sedmi hodin večer v kině Květen. Přítomni budou také někteří ze samotných autorů – potvrzena je účast například Břetislava Pojara, Vlasty Pospíšilové, Václava Mergla nebo Vratislava Hlavatého.
Michaela Pavlátová vs. Joanna Quinn

Unikátní setkání dvou dam světové animace se odehraje v pátek večer taktéž v Kině Květen. Porotkyně Joanna Quinn a čestná prezidentka Michaela Pavlátová budou pouštět ukázky ze své tvorby, diskutovat a povídat si o tom, co mají společného a kde se jejich cesty naopak rozcházejí.
Lotyšská retrospektiva

Vyčerpávající průřez lotyšskou animovanou tvorbou uvedeme v pátek ve Velkém sále divadla od 17 hodin. Program navazuje na loňskou první část Pobaltské mise, která představila Litvu. Pravděpodobná je účast jednoho z uváděných tvůrců a porotce Vladimira Leščiova.
Nesoutěžní celovečerák – Fantastický pan Lišák

Fantastický loutkový celovečerní animák, to je Fantastický pan Lišák amerického režiséra Wese Andersona. Nenechte si ujít v Letním kině od devíti večer.
Páteční projekci filmu Rango uvede jeden z jeho tvůrců, animátor Jakub Pistecký ze studia ILM (Industrial, Light&Magic). Slavnou společnost zabývající se vizuálními efekty založil režisér George Lucas při práci na prvním dílu Hvězdných válek a od té doby pracovala na řadě dalších hollywoodských hitů. Jakub Pistecký se podílel také na čtvrtých Pirátech z Karibiku, kteří se v polovině května chystají do našich kin.