Teplice nabízejí pro AniFest vhodné zázemí, které organizátorům umožní připravit ty nejlepší podmínky pro účastníky i návštěvníky festivalu.
K rozhodnutí nepokračovat v pořádání festivalu v Třeboni organizátoři festivalu dospěli poté, co se v Třeboni nepodařilo dojednat takové smluvní podmínky, které by byly jak pro festival, tak pro město oboustranně výhodné.

ANIFEST POPRVÉ V TEPLICÍCH ČLÁNEK, FOTO ZDE

Pro mnohatisícovou obec přátel animovaného filmu bude v květnu připraven obzvlášť zajímavý program, neboť letošní již 9. ročník AniFestu bude prodchnut duchem oslav 100. výročí narození legendárního režiséra Karla Zemana. A na co se návštěvníci festivalu mohou těšit?

„Celkem nabídne festival na 400 animovaných snímků, přičemž hitem budou bezesporu projekce ve formátu 3D. V rámci festivalové sekce ProfiForum se odborníci mohou zúčastnit workshopů na téma animovaný a trikový film, nově uvedeme i sekci ReklamaSHOW či „Animace po půlnoci“ - filmy pro otrlejší diváky,“ prozradila z plánů letošního festivalu jeho tisková mluvčí Magdalena Šebestová .

Festivalový animační maraton předznamená dvoudenní mezinárodní konference o Karlu Zemanovi – géniu animace (17. a 18. 5. 2010), která se pokusí odpovědět na otázku, proč jsou Zemanovy filmy dodnes inspirací pro další generace filmových tvůrců na celém světě.

CELÝ ČLÁNEK V PONDĚLNÍM TEPLICKÉM DENÍKU