Mezi členy porot nechybějí hvězdy současné animace, jakými jsou např. britská režisérka Joanna Quinn a klíčová osobnost německé animace Andreas Hykade. které budou ozdobou jubilejního ročníku AniFestu.

Domácí animaci zastupuje v porotě soutěže celovečerní a krátké autorské tvorby zakladatel studia Tobogang Noro Držiak. Z Francie přijede kritik a historik animace Olivier Cotte, který je zároveň pedagogem francouzské animační školy l'École de l'image Gobelins.

Pětici členů hlavní poroty doplní proslulý švýcarský pedagog a teoretik Otto Alder, zakladatel a kurátor řady významných světových festivalů.
V druhé porotě, která sleduje studentskou, televizní a zakázkovou tvorbu, se sejdou: nejznámější současný lotyšský tvůrce Vladimir Leščiov, česká režisérka, výtvarnice a animátorka Bára Dlouhá a publicista Dan Sarto

Stejně jako v uplynulých dvou letech se na AniFestu objeví i třetí - pětičlenná dětská porota, složená ze studentů Gymnázia Teplice.
Ta, pod vedením renomované režisérky Kristiny Dufkové, autorky úspěšných animovaných filmů „Ze života matek“ a „Usnula jsem“, rozhodne o vítězi mezinárodní soutěže filmů vytvořených dětmi.

Termín uzávěrky soutěží 10. ročníku AniFestu (31.12. 2010) se nezadržitelně blíží. Během ledna budou zasedat dvě mezinárodní výběrové komise a začátkem února již bude rozhodnuto, které snímky se dostanou do festivalových soutěží a jež diváci uvidí na přelomu dubna a května v Teplicích.
Zatím se přihlásilo více než pět set filmů z 52 zemí světa. Další stovky filmů očekávají pořadatelé ještě během prosince. (lmax)