„Proti výsledku výběrového řízení se nikdo neodvolal. Proběhlo transparentně a i za účasti zástupce Státního fondu životního prostřední. Vítěznou firmou se staly Speciální stavby Most s.r.o,“ řekl starosta města Dubí Petr Pípal.

Demolice a sanace zničeného vytěženého území měla stát zhruba 51 milionů korun. Soutěží se ji povedlo snížit na asi 36 milionů. Devadesát procent z této sumy se pokryje ze Státního fondu životního prostředí, který má právě na takové případy vyčleněny peníze.
„Každý kdo přejede státní hranice vidí, že je to opravdu ostuda, jak to nechali zchátrat. Lidé si z dolu udělali skládku,“ napsal v diskuzi na našem webu Jiří Rychecký z Cínovce.

Dubí starý důl na Cínovci koupilo i se všemi pozemky. „Od roku 1991 je důl mimo provoz. Koupila ho soukromá společnost, která neplatila úvěr. Rozkradla se tam střecha, ukradli tam okapy apod. My jsme ho koupili předčasem od exekutora,“ sdělil starosta Dubí Petr Pípal.

Stavby dolu nad povrchem se zbourají. Recyklovatelný materiál se odveze, zbytek se rozdrtí a použije jako výplň podzemních prostor. Stavební suť, která zbude se odveze na skládku. Někdy v polovině října by měla po dolu zůstat jen uklizená a zkultivovaná plocha. První historické záznamy o báňském podnikání v oblasti Cínovce pocházejí z roku 1378, kdy se poprvé hovoří nejen o nalezištích cínu v těchto místech, ale tento kov již tehdy dal jméno i obci. Cínovec je část města Dubí. (kos)