Plány na výstavbu moderní sedačkové lanovky na Bouřňák ožívají. Vedení Sport centra Bouřňák by ji uvítalo. „Novou čtyřsedačkovou lanovkou bychom se zařadili mezi standardní lyžařská centra 21 století,“ řekl ředitel Sport centra Bouřňák Jiří Zmítko. Lanovka by vedla z Mikulova na Bouřňák v ose současných vleků . Měla by 12 sloupů, délka cca 900 metrů a kapacita by podle projektové dokumentace byla 2400 osob za hodinu. „Zvětšila by se i sjezdovka. Sloupy by byly více na straně, sedačky nad zemí. Lyžaři by tak získali větší plochu na lyžování.“

Z Mikulova na Bouřňák byste se dostali maximálně za šest minut. „Kdyby tam byl jiný systém ukotvení sedaček, tak by mohla být jízdní doba o dost kratší. Ale celkové náklady by pak byly výrazně vyšší,“ nechal se slyšet ředitel SC Bouřňák.

Cena nové lanovky je zhruba 50 milionů korun. „Pokud bychom šli cestou už použité lanovky, tak ta by byla levnější. Ale osobně si myslím, že by to byl krok zpět,“ sdělil ředitel Jiří Zmítko. A kdy by mohla nová lanovka vyvézt první lyžaře? „Zatím si netroufám odhadovat,” dodal Zmítko.

To, že by nová lanovka zimnímu areálu na Bouřňáku slušela si myslí Petra Tomanová. „Vlek je vlek a lanovka je lanovka. Větší komfort bych uvítala. Už se těším na novou lyžařskou sezenou,” pronesla Tomanová z Teplic.

Areál s nejstrmější slalomovou sjezdovkou v Česku byl dlouho společně s Telnicí největším areálem v regionu, loni ho ale trápila horší návštěvnost.