Také nevěděl, zda nepojede ještě do horských oblastí, kde byla do konce března povinná právě zimní výbava.
„Objednal jsem se už před týdnem, a včera na mě přišla řada. Takže už jezdím na letních pneumatikách,“ řekl. Doufá, že již žádné sněhy na silnicích nebudou.

Roman Batovec, provozovatel pneuservisu, Deníku řekl, že letošní zima byla natolik roztahaná a nevyzpytatelná, že zákazníci jezdili přezouvat postupně, protože se počasí měnilo. U něj v provozovně zatím ale fronty nezaznamenal. Jinde ale je situace opačná.
Někteří motoristé ale mají kola s letními i zimními pneumatikami, takže je jenom čeká vždy na jaře a na podzim jejich prohození. Což si většinou udělají sami doma u garáže.

To je také případ Vlastimila Maříka. „Mám tři auta, tak to postupně vlastními silami přehodím. Mám disky s gumami na léto a na zimu. Do pneuservisu zajíždím pouze v případě závady na pneumatice,“ řekl řidič z Teplic, který najezdí přes rok deset tisíc kilometrů. Někdy i více.

Provozovatelé pneuservisů se také shodují, že přechod na zimu bývá mnohem náročnější. Na jaře totiž dost klientů dojíždí zimní pneumatiky, kterých se pak zbaví, protože už by nebyly příští sezonu dostatečně kvalitní. „Stane se tak, že někdo přijede nechat své auto přezout třeba až v červnu,“ uvedl z praxe Roman Jánkoš, který vlastní autodílnu v Teplicích.