Starostka Duchcova Jitka Bártová řekla, že radnice návrhy nezamítla a jen je vzala na vědomí.

„Víc se k tomu vyjadřovat nechci, kritizovat agenturu by teď bylo jako kopat do zraněného,“ dodala v narážce na tvrdou kritiku, kterou agentuře adresovali starostové ze Šluknovského výběžku na čtvrtečním jednání s poslanci.
Někteří z nich dokonce navrhli, aby vláda agenturu zrušila a peníze využila jinak. Agentura do Duchcova přišla loni v srpnu.
Město se jí samo přihlásilo do výběrového řízení. Neshody začaly prý poté, co radnice oznámila záměr privatizovat domy v lokalitě Jižní Duchcov a Viktorina. Agentura před tím varovala.

Město podle ní ztratí vliv na složení obyvatel a připraví se „o nástroj“, jak by mohlo pracovat s rodinami, které pravidla dodržují a mohly by svou situaci zlepšit.

Podle starostky Duchcova jsou tyto obavy zbytečné. „Privatizace bytového fondu už v Duchcově probíhá několik let a ve svém volebním programu ji měly i strany dnes opoziční. V současné době vlastní město Duchcov přibližně 900 bytů a po ukončení plánovaných prodejů by se jejich počet měl snížit na 700. Z toho je 100 bytů v tzv. DPS čili v domě s pečovatelskou službou. Na osmitisícové město bude počet obecních bytů dostatečný,“ nechala se slyšet Bártová. (KOS, ČTK)