Proto také nyní probíhají debaty s občany, kde se jednotliví kandidáti snaží představit a také získat voliče na svoji stranu.
Jedna taková debata „budoucích primátorů“ proběhla v pondělí večer v teplickém domě kultury.

Dostavilo se osm lídrů z deseti stran, které jdou v lázeňském městě do voleb. Setkání s občany uspořádalo sdružení Pro polis Teplice. Jejich zástupce Jakub Mráček také celou diskuzi moderoval. Hned v úvodu dal příležitost lídrům v několika minutách se představit a uvést jejich volební prioritu.
A tak se lidé dozvěděli, že pro Josefa Lébra ze Strany Práv Občanů Zemanovci to jsou školky v Teplicích a následné řešení kapacit. Pro Tomáše Jarolíma z Věcí veřejných to je například udělování zakázek a především zprůhlednění výběrových řízení. Radovan Baier z SNK Evropští demokraté řekl například, že je nutné pro Teplice zajistit pohotovostní kliniku včetně lékárny i v nočních hodinách a také město nezadlužit. Michal Kasal za ČSSD označil za prioritu boj s nezaměstnaností.

Podobně hovořil také Jaromír Kohlíček z KSČM, i pro něj je zvýšení zaměstnanosti jedním z hlavních cílů. Adam Souček ze Strany zelených hovořil o obchvatu Teplic a že je třeba udělat vše pro udržení kvality života v Teplicích. Petr Měsíc z TOP 09 v rámci svého představení zmínil, že je třeba nadále udržet vyrovnaný rozpočet a město nezadlužovat. To potvrdil také Jaroslav Kubera, který kandiduje za ODS.