Předchozí
1 z 6
Další

Dana KarrmannováDana KarrmannováZdroj: Archiv respondentaDana Karrmannová, Teplice

Chodíme tam s dětmi. Myslím, že by bylo fajn tam udělat rezervační systém. A po určitých časových intervalech pouštět lidi dovnitř. To by mohlo fungovat. To, že jsou zavřené, není podle mě šťastné rozhodnutí. Chápala bych uzavření vnitřních prostor. Ven by se ale mohli lidé pouštět po skupinách a s respirátory nebo rouškou.

Lucie KittlováLucie KittlováZdroj: Archiv respondentaLucie Kittlová, Dubí

Do zoo chodíme možná tak dvakrát do roka. Hodnotit, zda jsou zavřené zoologické zahrady oprávněně, není snadné. No, ale mnoho podniků a míst je zavřeno neoprávněně.

Radek TomšůRadek TomšůZdroj: Archiv respondentaRadek Tomšů, Teplice

To, že jsou zavřené, je asi opodstatněné. Bohužel tam uvnitř na řadě míst za běžných okolností ke koncentraci lidí dochází. Jedině to omezit na počet lidí. Ale vymýšlet takové podmínky není jednoduché. Možná by šel prodej vstupenek na určitý čas. 15 lidí na 5 minut. Snad pomůže proočkování a zahrady se otevřou.

Karel SchönKarel SchönZdroj: Archiv respondentaKarel Schön, Teplice

S rodinou do zoologických zahrad jezdíme poměrně často. Naposledy jsme navštívili Safari Park ve Dvoře Králové. Zavřené ať jsou vnitřní prostory. Ty venkovní podle mě mohou za určitých hygienických opatření a jejich dodržování být otevřené.

Roman Nešetřil.Roman NešetřilZdroj: Archiv respondentaRoman Nešetřil, Proboštov

Co se týká uzavření, je to stejné jako s jakýmkoliv omezováním pohybu na čerstvém vzduchu. Nechápu, proč jsou zavřené. Pohyb na čerstvém vzduchu by se přeci měl spíše podporovat. Při dodržení opatření, jaká platí v obchodech, bych byl i pro otevření vnitřních expozic a pavilonů.

Pavla AdlerováPavla AdlerováZdroj: Archiv respondentaPavla Adlerová, Teplice

Do zoologické zahrady chodíme s dětmi velmi rádi. Je to škoda, že jsou i nadále zavřené. Myslím si, že s dobře nastaveným omezením by mohly klidně fungovat. Počet návštěvníků se v takovémto zařízení dá přeci regulovat.