Aquadrom je otevřený už třetí den. Zpočátku se musel spokojit s málem.

„Ve středu přišlo prvních jednadvacet lidí," sdělil včera dopoledne Mosteckému deníku Miroslav Svoboda, vedoucí aquadromu, které pro město provozují jeho technické služby.

V Mostě mají obyvatelé také druhou volbu: soukromé koupaliště na úpatí kopce Ressl poblíž nemocnice.

„Počasí se lepší. Chceme otevřít v sobotu," řekl vedoucí Koupaliště Ressl Josef Kwolek. Když bude hezky a přijdou lidi, bazény se zpřístupní už dnes.

Litvínovské městské koupaliště u Koldomu provozované firmou SPORTaS se otevře v sobotu v devět hodin. Předpokládaná doba uzavření krytého plaveckého bazénu je pátek 21. června.

Ceny v letních areálech zůstávají lidové. Nejvíce zaplatíte na aquadromu. Ten ale nabízí řadu slev a výhodné rodinné vstupné. Například doprovod invalidy má vstup zdarma stejně jako dítě do 110 centimetrů výšky. Dva dospělí s dvěma a více dětmi mají v ceně jedno dítě zdarma. Platí se jízda na dětském šlapadle. Pět minut stojí 10 korun.

Koupaliště Ressl zvýhodněné vstupné nemá, ale návštěvníci mají zdarma všechny atrakce včetně minigolfu a plážového volejbalu.

Litvínovské městské koupaliště a aquadrom navíc nabízejí odpolední slevu: od 15.30 hodin se vstupné snižuje až o třetinu.