Napětí, které v severočeských Teplicích panuje kvůli tamější arabské klientele, roste. A to také v souvislosti s informacemi, že tu ve velkém kupují pozemky. Jejich cílem je vytvořit zde nové domky, které by sloužily jako letní byty pro klienty lázní z arabských zemí. A místním se to příliš nelíbí. Jako jedna z negativních reakcí má být právě anabáze s prasečí hlavou. Na videu je vidět, jak je hlava uložena do země a ještě místo označeno křížkem (viz foto).

Do včerejška zhlédly video necelé tři tisíce lidí. Na policii se kvůli provokaci nikdo neobrátil.

Jedná se hlavně o pozemky okolo obcí Modlany, Kvítkov a Věšťany. Vedení obce Modlany, kam katastrálně tato lokalita patří, říká, že pozemky prodané Arabům nikdy nebyly ve vlastnictví obce a že oni se vznikem arabsko-muslimské čtvrti prakticky nic nemohou učinit.

Lidem vadí i chování Arabů přímo v Teplicích.

------------

Daniel Vítek, policie Teplice:„V souvislosti s vyvolanou vlnou nepokojů ohledně aktivit turistů z arabských zemí v okrese Teplice jsme zatím neřešili žádný trestný čin, ani rasově motivovaný."

Karel Secký, místostarosta obce Modlany

Nebojí se vedení obce problémů, zejména v kontextu, jak se Arabové chovají v Teplicích?

„Obávám se, že příliv nové kultury naruší klidný život v této části obce. V Kvítkově žije cca 80 obyvatel a včetně parcel před Kvítkovem se jedná o 70 pozemků v novém vlastnictví. Otázka je pro Modlany tak veliká, že je ji těžko komentovat. Jestliže se Česko stalo součástí Evropy, stal se jím i Kvítkov…

--------------------------------