Nositelem projektu je TJ Nola ve spolupráci směstem Dubí. Dubský starosta Petr Pípal vysvětluje, že myšlenka areálu se zrodila velmi jednoduše. Rozsáhlé sportoviště pro handicapované vČeské republice chybí a Teplice jsou významným centrem handicapovaných sportovců. „Hledali jsme vhodnou lokalitu, až jsme ji našli na bývalé výsypce ve Mstišově,“ říká starosta. Areál by tak byl ipozitivním revitalizačním krokem. Podporu projektu vletošním roce přislíbilo iministerstvo školství vrámci revitalizačního programu.

Jak starosta dodal, probíhají také jednání na německé straně, které zprostředkovala 2.viceprezidentka sněmu německé spolkové země Sasko Andrea Dombois. Okonkrétnější podobě mezinárodní úrovně tohoto projektu bude více známo až na začátku března po zasedání sněmu, kam je pozván idubský starosta. Sportoviště by nebylo využíváno jen českými sportovci, ale mohlo by sloužit ikolegům zblízkého zahraničí. Ve sportu jsou mezinárodní hranice již dávno překonané.„Nyní jsme ve stadiu, kdy máme peníze od Hospodářské a sociální rady Teplicka na provedení studie. Budeme dále hledat finanční prostředky na projektové a přípravné práce,“ vysvětluje starosta. Podporu projekt najde jistě iusamotných handicapovaných sportovců. Úspěšný atlet Roman Musil je myšlenkou nadšený. „Bylo by to bezvadné, pokud se na to seženou prostředky. Jsem pro všema deseti a dávám tomu rozhodně zelenou. Nesloužilo by to jen pro nás, ale pro celou veřejnost,“ říká sportovec, který trénuje na bílinském atletickém stadionu a je zde spokojen.

Součástí sportoviště by měla být multifunkční hala soválem, cyklistickou dráhou, hřištěm na volejbal, basketbal. Vareálu nebude chybět střelnice a také asfaltový okruh pro cyklisty, ale ion– line bruslaře či lyžaře. Starosta vysvětluje, že například pro handicapované cyklisty je trénink velmi složitý vzhledem kneukázněnosti řidičů. Myšleno bude ina objekt subytovací kapacitou a samozřejmě bezbariérovým přístupem. Budou zde moci probíhat soustředění jednotlivců ivětších skupin sportovců. Podle Pípalových slov si isportovní obec takový areál velmi přeje, neboť bezbariérová tréninková střediska vnaší republice zoufale chybí. „Kdyby se to povedlo do pěti let, byl by to obrovský úspěch,“ přeje si starosta. Dodává však, že bude záležet nejen na tom, zda se podaří sehnat peníze, ale také na politické náladě. Vsoučasné době má projekt velkou podporu.