Nejlépe několik dní předem by si lyžaři měli rezervovat individuální výuku v areálu Zadní Telnice na Ústecku. Podle jednoho ze správců Jindřicha Holingera ve středisku stoupá návštěvnost, přibývá i lyžařských kurzů pro školy. "Tento týden tady máme jednu školu, příští týden budou dvě. Celkově zájem o výcviky stoupá. jezdí k nám děti nejen z Ústeckého kraje, ale například i z Prahy," řekl ČTK Holinger.
Všechny větší areály nabízejí kromě výuky i půjčovny lyží. Ceny za vypůjčení kompletu pro sjezdové lyžování na jeden den se pohybují kolem 350 korun, juniorské sady bývají zhruba o 100 korun levnější. Služby navíc provozovatelé postupně rozšiřují. Například na Bouřňáku na Teplicku je od letošní sezony nově otevřená odpočívárna pro lyžaře.
Zřejmě největší rozsah služeb nabízí areál v Klínech na Mostecku. Kromě tradiční lyžařské školy pro kolektivy i jednotlivce je to například profesionální tréninkové centrum. Součástí areálu je i hotel nabízející odpočinek a wellness. Středisko na letošní sezonu posílilo zasněžovací techniku, u horní hranice lanovky vznikla nová místa pro relaxaci a venkovní občerstvení.
Sezona začala v lyžařských areálech v Ústeckém kraji kvůli teplému počasí většinou až po Novém roce, některé nejedou naplno ještě teď. Provozovatelé odhadují, že tak přijdou o 20 až 30 procent celkových tržeb. Na Telnici spoléhají i na lyžaře ze sousedního Saska. Němce láká na sever Čech právě rozšiřování služeb. "Oproti minulým letům vidíme velký nárůst počtu lyžařů z Německa. Jsou dny, kdy jich tady bývá i 50 procent. V naprosté většině si kupují celodenní skipasy, utrácejí i v restauracích a kiosků s občerstvením," doplnil Holinger.