Družstvo, složené se zástupců chráněných dílen Arkadie i školy, začalo pod vedením trenérek s přípravou hned v den příjezdu, v neděli 10.1. Ideální sněhové podmínky i slunečné počasí vytvořilo pro přípravu na závody příjemný rámec. A poctivý trénink se vyplatil. Dvě zlaté medaile (Michal Mrvečka a Ondřej Adameček), pět stříbrných (Martina Mikovcová – ta dokonce 2, Ondřej Adameček, Roman Ferenc a Tomáš Šiška), ale i další, sice nemedailová, ale hezká místa Igora Brežného, byly dobrým důvodem pro sladkou oslavu na chatě Pomezní bouda, bezprostředně po vyhlášení výsledků. Dalším důvodem oslavy byl i návrat Tomáše Šišky do týmu. Ten našel zaměstnání v běžném prostředí, ale do Arkadie se ve sportovních aktivitách rád vrací. Poděkování patří i jeho zaměstnavateli, supermarketu Kaufland, který mu umožnil čerpat ve dnech her dovolenou.

Sport je v Arkadii významnou součástí komplexní rehabilitace našich spoluobčanů se zdravotním postižením. Běžecké lyžování je vzhledem k blízkosti vhodných terénů Krušných hor jednou z velmi vhodných disciplín. Již v příštím měsíci proběhne při výjezdech na hory kvalifikace pro Zimní speciální hry 2011. (joho)

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.