Ve středu odpoledne se koník vrátil po operaci a nezbytné rekonvalescenci z kliniky v Heřmanově Městci. V útulku Nadace Tlapka už zůstane. Bude ale ještě dlouho trvat, než se úplně uzdraví.

Do Žimu jsme přijeli krátce poté, co Arnold opustil přepravník po 200 km dlouhé cestě. Zvládl ji bez uklidňujících léků, i když u nakládání muselo asistovat pět lidí. Krokem téměř tanečním nám na lonži pod vedením Renáty Macákové předvedl, že už je mu mnohem lépe. „Je vidět, že se mu muselo moc ulevit. Takhle teď musí běhat dvakrát denně minimálně 20 minut a rána se mu musí vyplachovat a čistit. Stále mu z ní vytéká hnis s krví, ale tímhle způsobem se čistí. MVDr. Čačková je s klinikou v kontaktu a přijede Arnolda zkontrolovat, takže bude stále pod lékařským dohledem,“ popsal nám Radek Otradovský, který se svojí ženou o zvířata stará.

Oba mají velkou radost, že koník operaci přežil. „Chtěli bychom moc poděkovat všem, kterým Arnoldův osud nebyl a není lhostejný. Právě pro ně budeme mít 29. dubna od 15 do 17 hodin v útulku v Žimu otevřené dveře. Mohou si přijet Arnolda pohladit nebo mu přinést něco na zub,“ zvou na návštěvu.

Náklady na cestu a operaci na klinice se pohybují kolem 50 tisíc korun. Jsou na nejnižší možné hranici, protože klinika zohlednila, že se jedná o koníka z nadace. „Na vaši výzvu lidé zareagovali úžasně, aktuálně přišlo na konto pro Arnolda kolem 10 tisíc korun a lidé se stále ozývají,“ řekl nám Radek Otradovský. Potěšili jsme ho naopak informací, že odezvy máme i my v redakci. Poslední zprávu, že se na Arnolda skládá tým kadeřnického salonu Ego máme od majitelky Jany Burdové. Moc děkujeme všem, kteří ukázali, že mají dobré srdce a jsou ochotní pomoci. S Arnoldem bude jezdit pomáhat do útulku v Žimu i Renáta Macáková z Ústí. Právě tato slečna, která koně miluje a sama má své tři v Dubici, stála na počátku tohoto příběhu s dobrým koncem. Protože viděla, že koník trpí zánětem, vyfotila ho a po konzultaci se svojí veterinářkou přesvědčila majitelku, že musí s Arnoldem začít konečně něco dělat. A tak se Arnold ocitl v Žimu.

Držíme mu palce, ať se rychle uzdraví. Když jsme viděli, s jakou chutí si dal mrkev, kterou jsme mu na uvítanou přivezli, věříme, že už má vyhráno! (ot)