Od 10. prosince po úpravě jízdních řádů pojede nově poslední spoj z Prahy v sobotu a v neděli ve 22.30 hodin a v Teplicích bude zastavovat pro výstup na Pražské, na Benešově náměstí, hlavním nádraží a v Celní.

„Před Vánoci lidé vždy více cestují, proto přidáme do jízdního řádu posilové spoje. Počítáme, že zájem o cesty do Prahy bude veliký,“ říká obchodní ředitel Arriva City Petr Havlík.

„Mezi sedmou ráno a osmou večer pojede z Teplic do Prahy autobus v podstatě každou hodinu. Z Prahy pojedeme v hodinovém intervalu až do 22.30. Poslední spoje z Prahy o víkendu jsme posunuli na pozdější čas, abychom vyšli vstříc lidem, kteří se vydali třeba na prohlídku Prahy,“ dodal Havlík.

Poprvé vyrazily posilové spoje v sobotu 2. prosince a posledním dnem adventního posíleného provozu bude neděle 17. prosince.

Ve státní svátky pak Arriva provoz expresů omezí. Na Štědrý den pojede poslední spoj z Teplic v 15 hodin a z Prahy zpět v 16.30 hodin.

Arriva Expressy mezi Teplicemi a Prahou jezdí od 21. března loňského roku. Od té doby dopravní firma už dvakrát rozšířila jejich provoz.

Obsazenost je podle Havlíka kolem 75 procent. Některé spoje, zejména ty v ranní a odpolední špičce pracovních dnů, jsou vyprodané. „Proto jsme v listopadu přistoupili k dalšímu posílení. Nyní provozujeme 14 párů spojů v pracovních dnech,“ doplnil Havlík. Jeho slova potvrdil Michal Divíšek, který jezdí do Prahy každý den do práce.

„Pomohlo, že Arriva přidala další spoje. Stávalo se mi, že jsem se do autobusu v sedm ráno vůbec nedostal a musel jsem jet až o autobus později. To už jsem se ale nedostal do práce včas. Teď už jezdí autobusy dostatečně často, takže je to v pohodě. Vyhovuje mi hlavně, že si mohu jízdenku koupit v mobilu,“ vylíčil Divíšek.

Jízdenky si mohou lidé pořídit také v předprodeji nebo na internetu a zájem je velký. „Chceme zvýhodnit ty, kteří si zajistí jízdenku s předstihem. Má to řadu výhod. Kromě rezervovaného místa je jízdenka levnější a v případě internetového nákupu ji můžete do 30 minut před odjezdem v e-shopu zase vrátit bez udávání důvodu,“ popsal Havlík, proč jsou jízdenky přes internet o 10 korun levnější.

Základní jízdné stojí při nákupu v autobusu u řidiče 69 korun, při nákupu přes internet nebo v předprodeji 59 korun.