Na setkání vedení evropské části koncernu v Teplicích to řekl Jean-François Heris, prezident a CEO AGC Flat Glass Europe.

Již nyní je například více než polovina zaměstnanců ve výrobách AGC ve střední Evropě zaměřena na výrobu skel právě pro automobily.

Koncern, který v Česku vlastní několik závodů, bude navíc investovat do rozšíření výroby autoskel v Česku a Maďarsku. Dodávky skel pro automobily firma nově testuje také ve Španělsku.

„Vloni jsme zaznamenali významný úspěch u nových modelů automobilů. V trendu posilování naší orientace na dodávky skel pro automobilový průmysl chceme i nadále pokračovat. Chceme naplno využít naše stávající kapacity. V Barceloně ale počítáme s jejich navýšením. Zahájili jsme již počáteční fázi výroby autoskel,“ řekl Jean-François Heris při návštěvě Teplic.

AGC dodává autoskla například pro tovární značky Volkswagen, Suzuki či Renault.

„Neustále naše produkty inovujeme. Vyvíjíme skla, která budou lehčí a tím úspornější. Zabýváme se také přípravou skel, které bude možné napojit na elektroniku vozu,“ nastínil nové směry vývoje Heris.

Skupina AGC se vedle automobilového průmyslu zaměřuje také na výrobu skla pro stavebnictví a solární sestavy.

„Solární odvětví je ale velmi ovlivňováno vývojem legislativy v jednotlivých zemích,“ upozornil Philippe Bastien, který má tento segment v AGC Flat Glass Europe na starosti.

„AGC loni celosvětově utržil přes 11 miliard eur (asi 275 mld. Kč), což je stejně jako o rok dříve.

AGC Flat Glass Europe k celkové částce přispěl částkou 2,1 miliardy eur (přes 52 mld. Kč),“ dodal Martin Jonáš, který AGC zastupuje.(mj, pem)