Akce, Babí léto v Krušných horách - Okolo Bouřňáku do Mikulova, je určena všem milovníkům turistiky, cyklistiky a dobré zábavy bez ohledu na věk. Organizátoři připravili tři varianty pěších tras, (podle délky a profilu terénu) se startem v Mikulově a v Dubí, vždy v rozmezí 9.00 10.30. Dále u startu obdržíte i informace o cyklistických trasách a o vloženém běžeckém závodu do vrchu.

Součástí turistických tras bude zábavná forma soutěží a kvízů na kontrolních stanovištích a zejména bohatý kulturní program v cíli, tj. na parkovišti v Mikulově, u vleku na Bouřňák.

Zde bude nejen hudební vystoupení Josefa Vágnera, ale také atrakce pro děti, přehlídka odborných dovedností mikulovských hasičů a pro všechny účastníky, kteří se prokáží startovacím lístkem, také k individuálnímu opečení vuřt na připraveném ohni.

Celá akce je připravena organizátory zdarma. Účastníci si pouze samostatně zajistí dopravu.

K dopravě je možné využít linkových autobusů MHD č. 123 a 124, či ČSAD, vlakové spojení je od 16. - 30.9. nahrazeno náhradní autobusovou přepravou v termínech dle jízdního řádu.

Akce je plánována od deváté ranní do druhé odpolední. Organizátory jsou DDM Teplice, Outdoor team Teplice a Obec Mikulov.(re)