V doprovodu generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše nejprve vystoupali výtahem až na nejvyšší bod v elektrárně, na 150 metrů vysokou kotelní věž, kde je rozhledna po okolí a pohled na elektrárnu z ptačí perspektivy. Prošli také velínem, který řídí celý chod elektrárenského zařízení. V druhé části programu na Teplicku pak zavítali v doprovodu generálního ředitele SD Ivo Pěgřímka do bílinských dolů. Terénním vozidlem v doprovodu desítky novinářů ministři dojeli až na vrchol kaskád bílinského lomu. Odtud pohlédli do dlaně bílinského dobývacího prostoru. Ministři se zajímali, kam až jsou bílinské limity a kam by se pokračovalo v případě prolomení.

„V případě Bíliny to je jasné. Nedaleká elektrárna potřebuje uhlí, takže není co řešit," řekl ve prospěch plánovaného prolomení limitů na bílinských dolech Andrej Babiš.
Právě kvůli limitům oba ministry do Bíliny pozvali. I když jednání ohledně další těžby probíhají už delší dobu. „Dnešek není ve vztahu k limitům zásadní, hovoříme na toto téma už nějaký čas. Ale chtěli jsme, aby si členové vlády udělali vlastní představu přímo na místě o tom, jak bílinské doly vypadají," řekl Daniel Beneš, šéf ČEZu.