Přesnou cenu, na kterou by kývl, nechtěl specifikovat. „Je to předmětem jednání. Samozřejmě to musí být taková cena, která pro nás nebude likvidační."

Vlekaři už dříve odmítli platit 800 tisíc ročně za část louky, do které zasahuje vlek a sjezdovka. Spolumajitelem inkriminovaných pozemků je zhruba pět let Michal Krajhanzl. Předchozí majitel chtěl po zimním středisku 200 tisíc korun.

Zábrany z vrcholu Bouřňáku zmizely minulý týden. Krajhanzl v MF Dnes uvedl, že vzhledem ke slunečnému a teplému počasí už nemá smysl, aby tam zůstaly.

Vlekaři se kvůli zábranám obrátili na Městský úřad v Duchcově a žádali o tzv. navrácení do pokojného stavu. Ta souhlasila s tím, že majitelé pozemků mají zábrany odstranit. Jenže ti se začátkem února odvolali.

Kraj vydal rozhodnutí, které ovšem ještě nenabylo právní moci. Podle našich informací bylo ale duchcovské rozhodnutí zrušeno a vráceno k novému projednání na tamější úřad .

Na pozemcích firmy Skimmer, kterou vlastní Krajhanzl spolu s Ivetou Boudišovou, končí dráhy tří lyžařských vleků, které byly vybudovány už před rokem 1989.

Na sjezdovce na Bouřňáku se lyžovalo jen jeden víkend a jinak bylo v provozu jen Údolíčko s vlekem pro děti. Vlekaři počítají ztrátu, která půjde do statisíců. Kvůli nedostatku peněz asi padá i varianta na přestavbu areálu. Vyhnutí se sporným pozemkům by se sice sportovci jednou provždy zbavili „železné koule" v podobě pronájmu, ale stálo by je to zhruba dva miliony korun. To je pro středisko dost peněz. „Tato myšlenka není momentálně na pořadu dne. Priorita je se domluvit. Uvidíme," pronesl šéf areálu Tetřev.(kos)