Na desátém ročníku tradičního Basta Cheer Cupu soutěžilo 788 sportovců z 16 týmů a sportovních klubů. Své kvality prezentovala nejen česká družstva, ale i německá. Výsledky ohodnotila mezinárodní certifikovaná odborná porota, diváci shlédli celkem 152 soutěžních vystoupení. Pořádající klub Basta Cheerleaders vyhrál devět zlatých, čtrnáct stříbrných a sedm bronzových medailí.

Před výkopem panoval na hřišti ještě klid. Uprostřed hlavní sudí Karel Chrž, po jeho levici asistent Přemysl Kosejk.
Derby? Zlomená noha i praporek, nadávky, šílená bitka. Chyběl jen přelet Marťanů

Předchozích devět ročníků celorepublikové soutěže hostilo krajské Ústí nad Labem. Na Stínadlech se všem líbilo. „Hala je krásná a čistá, personál přívětivý s profesionálním přístupem. Všichni byli nadšení, proto i další ročník přivítají znovu Teplice," oznámila Radka Bandasová, hlavní trenérka Basta Cheerleaders a organizátorka soutěže, která je zařazena do České národní cheer ligy.

Víte, že…
Cheerleading (česky roztleskávání, anglicky cheer a leading = povzbuzování a vedení) je sportovní odvětví, které je od roku 2021 uznané Mezinárodním olympijským výborem jako olympijský sport.[1] Původně vznikl jako skupinové povzbuzování se složitou choreografií. V cheerleadingu se používají různé prvky: pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky, stunty a pyramidy, velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová průprava. Cheerleadingu se mohou věnovat děti již odmala, soutěžně pak od šesti let. (Wikipedie)

„Touto cestou bych chtěla poděkovat všem sponzorům a partnerům v čele s městem Teplice, které tuto akci finančně podpořilo. Dále všem organizátorům a pomocníkům, který byli většinou z řad rodičů dětí z pořádajícího klubu. Pomohli s organizací a s realizací svou prací osobně. Dále děkuji ZŠ Na Stínadlech za poskytnutí pronájmu tělocvičen, kde se mohli soutěžící teamy řádně rozcvičit," doplnila Bandasová.