Na rozdíl od dělníků pracujících přímo na zemi většinu pracovní doby v rámci rekonstrukce teplického Aquacentra prosedí. Nikdo mu to ale nezávidí. Kromě sezení v křesle kabiny pod ramenem jeřábu ho totiž každodenně čeká několik desítek metrů dlouhá cesta po svislém žebříku tělem železného monstra tam a zpět. Ale právě otáčející se rameno vysokého jeřábu do širokého okolí signalizuje, že v útrobách plaveckého areálu panuje v těchto dnech stavební ruch.

Z původního toboganu Aquacentra zůstala už pouze kovová konstrukce, bazénovou část byste už nepoznali. Všude prach a stavební suť. V prostoru mezi halou a svahem do ulice Elišky Krásnohorské už stojí základy nového krytého bazénu pro plavce. „Rekonstrukční práce, za které město zaplatí téměř 300 milionů korun, přemění nynější bazény na Dětský svět s moderními vodními atrakcemi. Zkrátka nepřijdou ani plavci, kteří dostanou zcela nový bazén. Hotovo by mělo být na konci roku,“ připomíná primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Zároveň přiznal, že se v minulých bazénech příliš nevykoupal. Stejně tak jako řadu jiných, i jeho odrazovala relativně studená voda. „To se ale nyní změní. Právě na vyšší teplotu vody v bazénech pro rodiny s dětmi sázíme. A také na řadu nových vodních atrakcí, které tu budou děti mít,“ podotýká primátor.

V bazénech ale zatím místo dětí řádí „bobík“. Malý nakladač přesouvá z místa na místo nekonečné hromady suti. „Změní se také zázemí. Původní technologii z části nahradí nová. Nové budou i sprchy a další prostory,“ představil projekt ředitel Aquacentra Michael Paraska.

Haldy materiálu

Kromě pohybu ramene jeřábu v zadní části haly jsou stavební práce patrné také v přední venkovní části. Hromady hlíny, písku a suti v deponovaném prostoru jsou sice ohraničené plotem, ale jejich množství už přesahuje horní hranici ohrady. Haldy stavebního materiálu vyrostly v místech, kde dříve stávala původní plavecká hala. „Házeli mě tam poprvé do vody. Fakt krásná vzpomínka na traumatický zážitek ze školky. Ale jinak byla hala v té době fajn,“ vybavil si například Pavel Kuchař z Teplic.

Tak se promění Aquacentrum: 

O nové podobě Aquacentra lidé živě diskutují. Za přínos považují především teplejší vodu. „Už se těšíme, alespoň ušetříme za cestu ke konkurenci do Mostu,“ napsala do diskuze pod fotkami z rekonstrukce Miluška. Někteří dokonce vtipkují. „Bydlíme hned vedle. Nešlo by nám udělat skákačku z okna do bazénu, když budou ty změny?“ ptá se Hana Kuchtová.

Bazénová část Aquacentra je až do ukončení přestavby mimo provoz. Další sportoviště v krytém areálu fungují, stejně jako přilehlá restaurace, venkovní minigolf a ping pong.