Kolem třetí hodiny ráno oslovili poškozeného muž a žena, která mu navíc nabídla sexuální služby. Souhlasil a ženu následoval do ztemnělých ulic.

Po chvilce je dostihl její kumpán a obvinil poškozeného, že je „úchyl“ a požadoval po něm vydání finanční hotovosti. Ve svých požadavcích byl dosti důrazný. Muže srazil na zem a několikrát jej udeřil pěstí do hlavy, následně mu odcizil 1700 korun a i se spolupachatelkou z místa utekli.

Kriminalistům se podařilo totožnost lupičů zjistit. „Jednalo se o 34letého muže a 20letou ženu. Oba byli obviněni ze zločinu loupeže, za který jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Muž je navíc podezřelý, že po dobu několika let fyzicky napadal svou tehdejší manželku a to i před dětmi, množství útoků a jejich intenzita se stupňovala až do doby, než byl v roce 2008 umístěn do výkonu trestu odnětí svobody,” uvedl Daniel Vítek, mluvčí teplických policistů.

Vyšlo také najevo, že v říjnu loňského roku navíc v Bílině fyzicky napadl mladíka, kterému způsobil dvojitou zlomeninu spodní čelisti.

Policisté mu dále „přišili” i to, že se v polovině listopadu v Dubí vloupal do zaparkovaného Mercedesu, ze kterého odcizil doklady, peníze, brýle, oblečení a další věci, čímž způsobil celkovou škodu ve výši téměř 50 tisíc korun. Navíc se v Duchcově začátkem tohoto měsíce zmocnil pod záminkou koupě vozidla Renault a neoprávněně jej užíval, navíc auto řídil, ačkoliv má platný zákaz řízení.

„K obvinění z loupeže mu tak přibylo i obvinění z trestných činů týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě, neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ublížení na zdraví a krádeže,” doplnil mluvčí policistů.

S ohledem na uvedené skutečnosti padl také návrh na vzetí obviněného do vazby. Vyšetřování ženy, která společně s ním přepadla muže, probíhá na svobodě. (dav)