Na Štědrý den si pro něj můžete přijít na již tradiční místa. V Teplicích do Skautské klubovny v Jiráskově ulici (9 12 hod.), do Kostela sv. Alžběty v Šanově (9:30 10 hod.), do Kostela sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí (10:00 11:30 hod.) a do Beuronská kaple Gymnázia Teplice (10 12 hod.). V Krupce od 10 do 12 h. do skautské klubovny nebo na městský hřbitov.

Motto letošního ročníku Betlémského světla zní: „Nikdy nepodceňuj maličké; může tě to překvapit z nepatrného počátku vzejde veliká věc."

Novodobá Vánoční tradice vznikla v roce 1986 v Rakousku jako charitativní akce pro radost postiženým dětem. Do Betléma, místa narození Ježíše Krista, je pro Betlémské světlo každý rok vyslán chlapec nebo děvče (říká se jim Dítě Betlémského světla), kteří vykonali něco dobrého. Odtud se světlo lásky a pokoje potom šíří do celého světa.

Pokud si přejete, aby Vás skauti na Štědrý den dopoledne s Betlémským světlem navštívili, protože si jej nemůžete dojít vyzvednout, kontaktujte je předem na tel.č. 775 067 774 či email: gabina.stastna@gmail.com. Další informace naleznete na adrese www.betlemskesvetlo.cz.