Vzhledem k tomu, že se jedná o sklepení, zdi začaly navlhat a táhne se po nich plíseň až ke stropu. Ředitelka ČČK, oblastního spolku Teplice, Alexandra Svobodová vysvětlila, že se prostory pravidelně malují, stříkají savem, aby plíseň alespoň na chvilku dala pokoj. Zbytečně.

Svobodová upřesnila, že na provoz centra pro bezdomovce získával Červený kříž dotace. Někdy od ministerstva práce a sociálních věcí, jindy od Ústeckého kraje podle toho, kdo vypsal dotační titul. Náklady spojené s provozem centra však vždy výrazně převyšovaly dotační peníze. A Červený kříž musel doplácet ze svého. „Mnohdy se doplácelo ještě více, než byla dotace,“ říká Svobodová. Co všechno se musí platit? V těchto prostorách především musí být člověk, který zde dohlíží. Je těžké najít zájemce o takové zaměstnání a ještě těžší nabídnout mu odpovídající plat. Za minimální mzdu nikdo v tak rizikovém prostředí pracovat nebude a na odpovídající ohodnocení nejsou peníze. Zaplatit se musí také spotřeba energií, vody, dezinfekčních a mycích přípravků. Bezdomovci se zde navíc dřív mohli i najíst a dát si něco teplého k pití. Dostali čaj, kávu či polévku nebo chléb. Ředitelka vzpomíná, že byly doby, kdy centrum navštívilo i 30 lidí za den a snědli 7 bochníků chleba. Bylo to velmi náročné.
Centrum mělo být zavřeno již před rokem, kdy bezdomovci ukradli veškeré jeho vybavení, mimo jiné také pracovní desku s vařičem a dřezem. Když navíc chtěli uřezat potrubí a ukrást bojler, došla ředitelce Svobodové trpělivost. Za dobrotu na žebrotu. Přesto zůstalo centrum, byť prázdné, otevřeno ještě další rok a lidé z ulice měli útočiště.

Zavřením sklepních prostor tak nadobro skončí i ošacovací centrum, kam si chodili bezdomovci a sociálně slabí zdarma pro oblečení.
„Pokud to tady skončí, tak se ti, co jsou na ulici, budou muset o sebe nějak postarat,“ říká muž přezdívaný Fredy, který sám žije na ulici a centra hojně využívá. Vysvětlil, že příliš bezdomovců do centra již nechodí. Když berou sociální dávky, není tam ani noha. Horší je to prý až dojdou peníze nebo je zima. Sám Fredy ještě neví, co bude dělat, kam se bude chodit koupat a pro čisté oblečení. „Budu se muset o sebe postarat, mám v hlavě plno věcí, o kterých musím přemýšlet,“ říká.

Teplický primátor Jaroslav Kubera řekl, že město Teplice pro bezdomovce nebude nic zřizovat, stahovali by se sem z celého okolí. V Teplicích žije podle jeho slov zhtuba 40 lidí bez domova, většina z nich je navíc z jiných obcí. Odsoudil také počínání bezdomovců, kteří si nevážili nabídnuté pomoci a rozkradli v centru ČCK vše, co mohli.