„Sněhu máme 40 centimetrů. Ceny snižovat nebudeme. Celou sezonu je máme o 50 procent nižší než konkurence,“ říká provozovatel vleků na Komáří vížce Gustav Vlach.

Běžkaři můžou o víkendu využít 60 km stop. „Když něco málo připadne, tak to přilepíme. Počasí má být přijatelné. Ve všední dny bylo slunečno, teploty se vyšplhaly až na deset stupňů. V horách bylo pěkně živo,“ těšil zájem o běžkařský sport Jiřího Černého z údržby stop.

Ski areál Komáří vížka – sobota, neděle – vleky v provozu 9:00 – 16:00, sníh 40 cm. Sjezdovky: slalomák, cvičná a dětská upravené
Sport centrum Bouřňák – vleky jsou tam v provozu denně od 8:00 do 16:00, večerní lyžování je v úterý, středu, pátek a sobotu od 18:00 do 21:00.
Osek – vlek mimo provoz. „Počasí na horách by mělo být dobré a to jak pro běžkování, tak i pro sjezdové lyžování,“ myslí si Jiří Černý , provozovatel vleků Osek. Pro běžkaře je připraveno 60 km stop včetně magistrály po hřebeni Krušných hor.
Vitiška – vlek pojede jen pokud bude splněna kvóta deseti lidí. „Parkoviště máme zadarmo, v okolí fungují hospody,“ řekl Vít Hönig z Vitišky.