Areál vyrostl u autobusového nádraží. Investor se podílel na výstavbě kruhové křižovatky, na kterou navazuje příjezdová silnice k Intersparu. Před otevřením se u vstupu do obchodu ráno před osmou hodinou tlačila stovka lidí.

Máme video, podívejte se, jak se lidé tlačili. ZDE

V Bílině byl slavnostně otevřen nový hypermarket z řetězce Interspar. V pořadí jde již o 32. hypermarket, který v České republice otevírá společnost Spar ČOS.

Práci zde najde přes sto lidí, včetně ochranky, která zde bude jako prevence před zloději.
Zákazníci nové prodejny se mohli těšit na mnoho zajímavých cen a dárků, připraveny byly různé soutěže, hudební vystoupení a akce pro děti.
Na Teplicku jde o druhý tento hypermarket. V listopadu roku 2001 byl otevřen stejný obchod v Teplicích, v Nákladní ulici. Tehdy to byl v pořadí devátý v rámci České republiky.

Ten v Bílině je situován u hlavního průtahu městem, vedle vlakového a autobusového nádraží.
Pro některé malé obchodníky v této oblasti bude zprovoznění hyperareálu podle jejich vlastních slov znamenat konec podnikání.
Na Teplicku je v posledních letech expanze marketů „na venkov“. Plány všech obchodníků mají společné to, že hlavní bitevní pole se začíná přesouvat z velkých do menších měst.

Nový obchod vždy láká k návštěvě

Podle průzkumů největší počet lidí vždy míří do hypermarketu, který byl otevřen v poslední době. Poté jsou čísla rozdílná podle stability nabídky, kvality zboží, ceny a chování personálu.
„Chodím nejraději do hypermarketu proto, že nakupujeme s rodinou minimálně na dva týdny dopředu. Kromě toho hypermarkety často nabízejí zboží v cenově výhodných akcích a my toho využíváme,“ říká Pavlína Pleskotková.

Na druhou stranu je řada lidí, pro které jsou nákupy na velkých plochách příliš vyčerpávají psychicky i fyzicky. „Než bych hodinu hledala, kde co v jakém regálu najdu, raději si ve městě zajdu do menšího obchodu a nedostanu v něm migrénu,“ říká svůj názor Růžena Gajdošková.
Nákupní centra, to jsou také zloději. Jsou už také zkušení v tom, že ví, kolik toho mohou odcizit. Vzhledem k hodnotě odcizených věcí jim pak třeba hrozí sankce za přestupek. O ten se jedná pokaždé, když hodnota odcizených věcí nepřesáhne 5 000 korun. V případě, že během dvou až tří měsíců přesáhne celková hodnota v součtu tuto hranici, což se u pachatelů, kteří kradou téměř každý den stává, jsou obviněni z trestného činu krádeže, kde je sazba až do dvou let.

Místo autobusového nádraží vyrostl hypermarket

Nové obchodní centrum v Bílině bylo vybudováno v prostoru, kde bylo dlouhá léta autobusové nádraží. Rozprostíralo se na velké ploše, která podle některých byla zbytečně rozlehlá.
Vize do budoucna je ještě celý projekt rozšířit o prostory na různé obchůdky, restaurace, jak je tomu ve všech podobných větších marketech. Obchůdky by vedly až k budově současného vlakového nádraží.

„Určitě to nebude špatné a když na to ta firma má peníze, proč ne. Jen mám strach, jak to bude, když se na nádraží schází občas taková podivná společnost, tak aby to pak neškodilo těm obchodům,“ řekla Deníku už při budování centra Interspar Lenka Hrochová z Bílinska.
Velká nákupní centra jsou také rájem pro různé zlodějské partičky. Vyhledávají tato místa, protože se zde hromadí hodně lidí a bývají při nákupech nepozorní.

„Nejčastější jsou krádeže zboží v supermarketech, kde je velký pohyb osob a pachatelé spoléhají, že je při krádeži nikdo neodhalí. S blížícím se obdobím Vánoc samozřejmě roste i počet kapesních krádeží a krádeží peněženek a kabelek z nákupních vozíků, které často nechávají nakupující bez dozoru. V souvislosti s tím se policie obrací na veřejnost, aby si v obchodech dávali lidé více pozor na své věci a nedávali zlodějům šanci. Těm stačí jen malá chvilička, aby se zmocnili tašky v košíku.