VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bílina bude bez tepla

BÍLINA - Bez dodávek tepla a teplé vody se budou muset obejít během pátku obyvatelé Bíliny a některé podnikatelské subjekty. „Dodávka bude obnovena tentýž den večer,“ konstatoval Ota Schnepp, mluvčí energetiků.

26.9.2007
SDÍLEJ:

logo ČEZFoto:

Důvodem neplánovaného přerušení dodávek společností Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ je odstavení všech provozovaných výrobních bloků v Elektrárně Ledvice, k čemuž dojde kvůli revizním pracím a zkouškám rozdílové ochrany 110 kV v rozvodně Chotějovice.
Podle revizního řádu preventivní údržby ČEZ Distribuce je v letošním roce nutné zajistit revizi a zkoušky rozdílové ochrany přípojnic 110 kV v rozvodně Chotějovice.
Po dohodě s největšími odběrateli a Elektrárnou Ledvice bylo rozhodnuto, že k tomu dojde právě na svatého Václava.
„Pro Elektrárnu Ledvice to znamená zhruba od 8 do 12 hodin beznapěťový stav. V době zkoušky totiž nemůže elektrárna dodávat do distribuční soustavy elektrickou energii, ani být napájena pro potřeby vlastní spotřeby elektrické energie,“ říká k tomu Milan Bartl, vedoucí odboru řízení provozu Elektrárny Ledvice.
Bloky by měly v pátek znova najíždět do provozu ve 13 hodin, k fázování dojde o čtyři hodiny později a v 19 hodin by už měly být obnoveny dodávky tepla pro město Bílina.

 

 

DATUM

25. září 2007

TISKOVÁ
ZPRÁVA

Na svatého Václava odstaví Elektrárnu Ledvice, Bílina bude bez teplaLedvice/Bílina - Bez dodávek tepla a teplé vody se budou muset obejít během dne na svatého Václava obyvatelé Bíliny a některé podnikatelské subjekty. Dodávka bude obnovena tentýž den večer. Důvodem neplánovaného přerušení dodávek společností Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ je odstavení všech provozovaných výrobních bloků v Elektrárně Ledvice, k čemuž dojde kvůli revizním pracím a zkouškám rozdílové ochrany 110 kV v rozvodně Chotějovice.

„Skupina ČEZ se omlouvá všem takto dotčeným zákazníkům. Učinili jsme vše, aby odstávka byla co nejkratší dobu a večer již opětně byla dodávka teplé vody zabezpečena,“ řekl k tomu Miroslav Krebs, obchodní ředitel společnosti Teplárenská, a. s. Revizní práce v rozvodně probíhají z důvodu zvýšení spolehlivosti, aby v budoucnu nedošlo k nečekanému výpadku, který by mohl ohrozit výrobu v elektrárně a tím i dodávku tepla na delší čas. „Celodenní odstávka tepla a teplé vody se dotkne lokalit Za Chlumem, konkrétně výměníkových stanic 24, 25 a 26 a E.C. Litoměřická, Teplické předměstí, Chudeřice a VS SuNN. Dále primárních odběrů Speciální stavby Most, AGC Automotive Czech, AGC Automitive Bílina, Českých drah a Základní školy Za Chlumem,“ informoval dále Miroslav Krebs.Podle revizního řádu preventivní údržby ČEZ Distribuce je v letošním roce nutné zajistit revizi a zkoušky rozdílové ochrany přípojnic 110 kV v rozvodně Chotějovice. Po dohodě s největšími odběrateli a Elektrárnou Ledvice bylo rozhodnuto, že k tomu dojde právě na svatého Václava. „Pro Elektrárnu Ledvice to znamená zhruba od 8 do 12 hodin beznapěťový stav. V době zkoušky totiž nemůže elektrárna dodávat do distribuční soustavy elektrickou energii, ani být napájena pro potřeby vlastní spotřeby elektrické energie,“ říká k tomu Milan Bartl, vedoucí odboru řízení provozu Elektrárny Ledvice.Podle jeho dalších slov budou před zahájením revize a zkoušek v rozvodně Chotějovice všechny technologie v elektrárně bezpečně odstaveny a připraveny pro neprodlené zahájení najíždění po ukončení zkoušek a obnovení napětí na linkách vlastní spotřeby. „Z důvodu odstavení všech technologií bude pochopitelně přerušena i dodávka tepla všem odběratelům,“ dodal Milan Bartl.Během odstávky nebudou v Elektrárně Ledvice probíhat kromě zabezpečovacích a kontrolních činností související s beznapěťovým stavem žádné práce. Bloky by měly pak znova najíždět do provozu ve 13 hodin, k fázování dojde o čtyři hodiny později a v 19 hodiny by už měly být obnoveny dodávky tepla pro město Bílina.
Ota Schnepp

mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy


26.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Čistič bazénu si chmaták strčil do kalhot

Záchranář Petr Hakl

Lidé netuší, jaké jsou zásady první pomoci, říká záchranář horské služby

Petr Hubený: Chtěli jsme Modlany rozhýbat

Modlany /ROZHOVOR/ - Přátelé Modlanska oslavují své první desetiletí. Členy tohoto spolku spojuje zájem o rozvoj obce Modlany, příprava kulturních a folklórních akcí a snaha zachovat a zvelebovat historické památky.

Tolik nerostů pohromadě v Ústí už asi neuvidíte, říká geoložka Zuzana Vařilová

Ústí nad Labem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Až do 25. března lze navštívit expozici Minerály Českého středohoří v ústeckém muzeu. Podle kurátorky výstavy Zuzany Vařilové jsou k vidění ukázky vzácných minerálů z lokalit, které dnes již neexistují, ale i nejčerstvější nálezy. 

FOTO, ANKETA: Senioři chtějí cestovat po Ústeckém kraji zadarmo

Bílina, Ústecký kraj - Neplatit jízdné ve vlaku, autobusu a současně také v městské hromadné dopravě by chtěli důchodci na severu Čech. Nápad rady seniorů by přišel kraj zhruba na 100 milionů ročně. 

Bývalá geodetka Radka Tkačíková provází Čechy v Himálajích

Ústecký kraj - Pokud bych měl popisovat všechny sportovní aktivity rodačky z Harrachova, zabralo by to celou stránku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>