Městská policie Bílina se záchranou stanicí Českého svazu ochránců přírody Falco, která je zapsána v národní síti záchranných stanic, spolupracuje už několik let. „Kromě bílinských strážníků, odvážejí do Falca poraněná či jinak handicapovaná zvířata také ostatní občané Bíliny,“ uvedla provozovatelka stanice Jana Tomšovská.

Posteskla si při té příležitosti nad letošní krutou zimou, kdy do stanice lidé zvířata přivážejí několikanásobně častěji než tomu bylo v minulosti. Množství sněhu znemožňuje zejména ptactvu nalézt potřebné množství potravy.

Bohužel stanice již nemá dostatek finančních prostředků na pořízení dalšího krmiva a zdravotnického materiálu, přesto žádné zvíře neodmítne přijmout a postarat se o něj. „Raději se sami uskromníme, než abychom omezili péči o naše svěřence,“ říká Jana Tomšovská. Strážníci Městské policie Bílina proto vyhlásili veřejnou sbírku a ihned sami mezi sebou vybrali finanční prostředky.

Občané, kterým osud stanice a tedy i zvířat, o které se paní Tomšovská se svým týmem stará, není lhostejný, mohou přispět jakoukoli finanční částkou na účet č. 273776160267/0100 KB Litoměřice.

Kromě finančních příspěvků by stanici velmi pomohly dary ve formě krmiva pro jejich svěřence.
„Pro ježky a další menší zvířata jsou vhodné konzervy pro kočky, pro ptactvo loupaná i neloupaná semena slunečnice, dále také piškoty a podobně, fantazii se v tomto směru meze nekladou,“ říká Jana Tomšovská.

Občané mohou dary ve formě krmení přinést na služebnu Městské policie Bílina. Strážníci nashromážděné dary do stanice poté odvezou.
Za všechny příspěvky a dary předem paní Tomšovská, zachráněná zvířata i strážníci Městské policie občanům, kterým není osud handicapovaných a zraněných zvířat lhostejný, děkují. (re)