Potěšit můžeme alespoň tím, že už by to mělo být naposledy. Jedna menší uzávěra pak už Bílinu čeká pouze v době, kdy se bude dělat lávka přes silnici číslo 13.

„Řidiči musí vydržet. Třetí kruhový objezd na silnici první třídy, která vede Bílinou mezi Mostem a Teplicemi, je už poslední. Pracuje se na něm intenzivně i o víkendech, ale nelze to technicky provést jinak, než svést dopravu do jednoho pruhu a řídit vše prostřednictvím semaforů,“ vysvětluje starosta Bíliny Josef Horáček.

Znalí řidiči z Bíliny a okolí využijí toho, že bude průjezdná ulice Seifertova, takže se rozestavěnému kruháku vyhnou.
„Bude to hrozné, až se bude jezdit v jednom pruhu. Dneska ráno, když jsem jela do Teplic do práce, silnici uzavřeli jen na malou chvíli. A hned se vytvořila kolona z obou stran, která neměla konce. Ale je jasné, že to nejde udělat jinak. Už aby byl ten kruhák hotový,“ řekla nám včera Jana Kučerová, která Bílinou projíždí každý den dvakrát.

Dva už slouží

Dva kruhové objezdy už v Bílině řidičům úspěšně slouží. Jeden kruhový objezd byl vybudován na křižovatce Louny – Most. Druhý kruhák vznikl na křižovatce u místního Penny Marketu na průtahu. Paraelně s tím byl postaven nový most přes řeku Bílinu k novému nákupnímu centru u nádraží.
Právě tuto křižovatku zafinancovala firma, která postavila v Bílině Interspar u nádraží. Investor totiž musel v rámci stavby vyřešit vhodné napojení od marketu na hlavní silnici. Proto zde vznikl most přes řeku Bílinu, která odděluje nové nákupní centrum od hlavní silnice.

Chodník a zábradlí

Po dokončení třetího kruhového objezdu na křižovatce u radnice dojde i na úpravu bezprostředního okolí.
Jak informoval starosta Horáček, bude udělán nový chodník až k Intersparu, nové bude také zábradlí směrm k Intersparu i na druhou stranu od křižovatky a Bílina získá kromě úlevy v dopravě další vylepšenou část města.