Pokud se při jarním úklidu budete chtít v Teplicích zbavit starého harampádí, tak ho budete muset odvézt do sběrného dvora, nebo si počkat na velký kontejner před domem (dle harmonogramu z úřední desky).

Na chodník, jako v předchozích letech, už starý nábytek, pytle s odpadem ze sklepů nebo větve ze zahrady nevyhodíte. Město totiž letos nebude dělat akci Bílý týden. Mohou za to neukázněný lidi a jejich chování z minulých let.

Důvody města se dají shrnout asi takto: Bordel k nám při této akci vozí i lidi z okolních obcí a to ne zrovna v malém, v Teplicích za ně pak platí. Zapalují se hromady a to dělá další nepořádek. Lidi vyhazují i nebezpečný odpad, včetně pneumatik, a je jim to úplně jedno, i když na to je určený jiný termín svozu. A hlavně se prý nedodržuje termín, kdy se mají věci vyhazovat a jsou nasmlouvané odvozová vozidla. Jedním z důvodů také je, že bezdomovci pak roznášejí hromady po celé ulici a okolí, když v nich něco hledají…

Takže právě pro tyto důvody se podle vedení města letos speciálně za Bílý týden platit technickým službám navíc nebude.

Celé znění důvodů a také jaké mají Tepličané bezplatné možnosti, když se potřebují zbavit odpadu, najdete na úřední desce města. Nebo také na stránkách města Teplice. (pro zobrazení ve formátu PDF - klikněte ZDE)