Dostali nové auto, podařilo se uhradit dlužnou dotaci a ve středu si osmiletý Bohoušek mohl poprvé také vyzkoušet nového pomocníka, který mu usnadní chůzi. Speciální vozík mu předali zástupci z Centra odškodného, kterému se podařilo sehnat peníze.

„Jsem ohromně šťatná, že to takto dopadlo. Děkuji všem lidem, kteří nám finančně pomohli. Moc bych si přála, aby jednou mohl Bohoušek chodit," řekla maminka Andrea Třísková .

Bohouš se chystá do první třídy. Po absolování speciální školky a přípravného ročníku nastoupí na Edisonku. „A už tam budu chodit, to je paráda. A pak ještě mohu chodit po parku," chlubil se včera s úsměvem ve tváři. Nový dárek si hned vyzkoušel. Ušel pár kroků a moc si to pochvaloval.

Bouhoušek má mozkovou obrnu a ochrnuté svaly, vyžaduje speciální péči. Součástí jeho běžného dne je opakované cvičení. „Ale dělá to rád," poznamenává maminka.

Andrea Třísková z Teplic společně s přítelem vychovává postiženého chlapce, což už samo o sobě vyžaduje nesmírnou trpělivost. Ale také speciální vybavení.

Jenže to jim vloni v říjnu někdo ukradl. „Vzali ho i s nepojištěným autem, které jsme měli před domem," vzpomíná maminka osmiletého Bohouška.

Okamžitě se rozjela charitativní akce. Problém byl v tom, že auto bylo pořízeno ze státní dotace a stát ji požadoval zpět. Lidé začali posílat peníze, a nakonec vše dobře dopadlo. Dokonce má rodina i nové auto, které Bohoušek potřebuje.