Na zítřejší den je od 16 hodin připraven pochod Teplicemi k Olympia centru Teplice, kde se můžete mezi 18:30 - 19:30 hodin před Olympia centrem vyfotit s uniformovanými jezdci, pozdravit Václava Vydru, získat autogram, zasoutěžit si a pobavit se. V sobotu 20.8. na vás letos poprvé v obci Nové Město v Krušných horách čeká 200 uniformovaných jezdců, indiánská vesnice, jezdecké hry, ukázka bitvy, zkrátka podívaná, která u nás nemá obdoby.
Návštěvníci se mohou těšit na akční a zajímavou podívanou plnou odhodlaných válečníků, koní i děl. A modrokabátníky povede do bitvy opět generál Custer v podání herce Václava Vydry.

Podle motta organizátorů se příběh, který desítky „herců“ rozehrají na velké louce za Březnem, mohl odehrát někde na horním toku řeky Little Big Horn, kde stála opevněná osada bělochů. Ta se stala výchozím bodem pro další osidlování území, na kterém žijí indiáni. A těm se příchod bílých mužů, kteří zabírají jejich půdu, pranic nelíbí.

Na obou stranách válečného pole bude vidět spousta nadšenců. Organizátoři dokonce vyzývali dobrovolníky, kteří se chtějí bitvy zúčastnit, aby se jim přihlásili. Vtipně je na svých stránkách upozorňovali na to, jak se chovat v bitevní vřavě. Jedno z pravidel například zní „Nenechte se unést možností zabít toho hajzla nepřítele.“ Další zase „Je bezvadné, když se předem domluvíte, kdo s kým se bude v soubojích zabíjet. Nemusíte se pak bát, že vás zapíchne někdo jiný.“

Samotná bitva začne sice až odpoledne, ale program je naplánovaný na celý den, od osmi hodin ráno, kdy je budíček.
A celý se nese ve westernovém duchu, ať už jde o o hudbu nebo o doprovodná vystoupení.

PROGRAM
8.00 hod. Budíček, prezentace, příprava
10.30 hod. Do sedel! – zavelí generál pěti švadronám kavaleristů. Přehlídka švadron, manévry za doprovodu vojenské kapely.
11.30 hod. Terénní jízda, honební parkur, jízda zručnosti, sekání melounů šavlí
13.30 hod. Oběd a polední přestávka
15.30 hod. 11. letní tažení kavalerie. V době nepřítomnosti kavalerie, rekonstrukce bitvy z americké občanské války v podání CSRA ACW a ukázka z Buffalo Bill Wild West Show.
18.00 hod. Návrat vítězných jednotek
20.00 hod. Večerní program – udílení vyznamenání, povýšení, popř. degradace, grilování, koncert kapely Pontiac a Mariachi Espuelas. Během dne jsou pro děti připraveny hry, pro všechny občerstvení a hlavně skvělá podívaná! Vstupné je 30 Kč.
Pro návštěvníky XI. Memoriálu bude připravena tato výroční turistická známka, kterou si každý může koupit.